• Genel

'Askıda fatura' uygulamasına Antalya da katıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle evde kalmak zorunda olan veya işini kaybeden yurttaşlarla dayanışmak amacıyla 'Askıda fatura' uygulaması başlattı.
'Askıda fatura' uygulamasına Antalya da katıldı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘askıda fatura’ uygulaması bir kentte daha hayata geçti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ekonomik sıkıntı yaşayan Antalyalılar için 'Askıda fatura' uygulaması başlattıklarını açıkladı.

ASAT faturaları için geçerli olan Askıda Fatura uygulamasında ödeme sisteminin bugün itibariyle açıldığını söyleyen Başkan Böcek, ilk 100 faturayı kendisinin ödeyeceğini belirterek “Her zaman zor durumda olan vatandaşlarımızın yanındayız. Bu zor günleri hep birlikte aşacağız” dedi.

İHA'nın haberine göre; İhtiyaç sahipleri Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin antalya.bel.tr internet sitesine giriş yaparak Askıda Fatura uygulamasından yararlanabiliyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinde yer alan Askıda Fatura uygulamasına tıklayan ihtiyaç sahipleri ASAT’a ait abone bilgilerini sisteme giriyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal inceleme birimi tarafından yapılan değerlendirmenin ardından uygun görüldüğü takdirde fatura askıya alınıyor.

İhtiyaç sahiplerine yardım etmek isteyen yurttaşlar ise “Askıdan Fatura Al” butonuna tıklayarak ekranda ödenmesi gereken tutarın yazılı olduğu faturalardan birini seçerek ödemesini yaparak ihtiyaç sahiplerine yardım ediyor.
Yorum Yazın