• Genel

Bakan Kasapoğlu evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'a geldi. Bakan Kasapoğlu, HDP İl Binası önünde eylem yapan aileleri ziyaret ederek, 'Bu vatanın evlatlarına, analarına hiç kimsenin bu zulmü, çileyi yaşatma hakkı yoktur' dedi.
Bakan Kasapoğlu evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti
Diyarbakır / Mehmet Yasin Aslan - Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu çeşitli temaslarda bulunmak için Diyarbakır’a gelerek ilk ziyaret noktası HDP İl Binası önünde 641 gündür eylem yapan aileler oldu. Karanfil ile ailelerle bir araya gelen Bakan Kasapoğlu, tek tek ailelerle görüştü.
Video Bakan Kasapoğlu evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti Bakan Kasapoğlu evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti


Ziyarette Bakan Kasapoğlu’na eşi Ayşe Betül Kasapoğlu Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Milletvekilleri Mehmet Mehdi Eker, Oya Eronat, Ebubekir Bal, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman ve STK temsilcileri eşlik etti.

Çadırdan ayrılırken açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, ailelerine kavuşacak gençler ile birlikte yarınlara daha güçlü yürüyeceklerini açıkladı.

Bakan Kasapoğlu, “Evlat nöbetinin 641'inci gününde analarımızla beraberiz. Onların haykırışını, sızılarını hep birlikte yaşadık, işittik, gördük. Bir kez daha ifade etmek isteriz ki, bu vatanın evlatlarına, bu vatanın analarına hiç kimsenin bu zulmü, çileyi yaşatma hakkı yoktur. Bu coğrafyanın güzel insanının kalbini, eşsiz duygusunu, iyi niyetini istismar edenler, bu vatanının dört bir yanında evlatlarının istikbaliyle oynayanlar bilsinler ki, bu onurlu mücadelenin, bu haysiyetli direnişin yanında hem yüreklerimizle, hem dualarımızla, devletimizin tüm imkanlarıyla bu mücadeleyi birlikte sürdürme devam edeceğiz. Bu ülkenin her bir evladı bizim gözbebeğimizdir. Bu vatanın analarının hüznü, bizim hüznümüzdür. Onların yüreği bizim kırmızı çizgimizdir. Bir kez daha söylüyorum, analarımızı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu anlamlı mücadelede tüm imkanlarımızla destekleme devam edeceğiz. Bu ülkenin birliği, beraberliği, kardeşliği ve şanlı bayrağı ilalebet payidar olacak. Hepsi birbirinden değerli Türkiye'nin dört bir yanındaki gençlerimiz, analarına kavuşacak gençlerimizle birlikte yarınlarımıza daha güçlü yürüyeceğiz” dedi.
Yorum Yazın