TIC 600*160
TİC Haber Kule - Sağ
  • Genel

Bakan Kasapoğlu Kastamonu'da

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Kastamonu'ya ziyaret gerçekleştirdi.
Bakan Kasapoğlu Kastamonu'da
İrfan Salcı/Kastamonu - Program, Valilik ziyareti ile başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kastamonu programı kapsamında ilk ziyaretini Kastamonu Valisi Avni Çakır’a gerçekleştirdi.

45 dakika süren ziyaretin ilk bölümü Valilik makamı, ikinci bölümü ise Valilik Toplantı Salonu’nda oldu. Valilik makamındaki görüşmede, Bakan Kasapoğlu ile Vali Çakır bir süre baş başa görüştü. Ardından Toplantı Salonu’na geçildi. Burada ise Vali Avni Çakır tarafından Bakan Kasapoğlu’na brifing verildi.

Bakan Kasapoğlu daha sonra Kastamonu Belediyesi’ni ziyaret etti. Bakan Kasapoğlu’nu karşılayanlar arasında Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun yanı sıra MHP İl Başkanı Emin Çınar’da yer aldı.

Başkan Vidinlioğlu, ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı kısa değerlendirmede: “Kastamonu’muza gelerek Belediyemizi ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile şehrimize yapılacak spor yatırımlarıyla ilgili fikir alışverişinde bulunduk. Bu bağlamda 5 mahallemize bakanlığımız ile birlikte kazandıracağımız semt sahalarıyla ilgili yatırım protokolüne imzaları atacağız. Kastamonu’muza hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ardından Cuma namazını kılmak üzere Nasrullah Camisi’ne geçti. Cuma namazı sonrasında ise program Ak Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret ile sürdü.

Bakan, ardından sırasıyla Hasan Doğan Spor Kompleksi, Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğü, Merkez Spor Salonu İnşaatı, Kadıdağı Sürekli Eğitim Araştırma Programları Merkezi ve Boks Federasyonu Sporcu Kamp Eğitim Merkezi’ni ziyaret ettikten sonra Ankara’ya döndü.“Safları sıklaştırarak yarınlara taşıyacağız”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kastamonu programı kapsamında Ak Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Ziyaret sırasında bir de konuşma yapan Bakan Kasapoğlu, devam eden Ak Parti kongre sürecine atıfta bulunarak: “Kastamonu’da kongrelerin büyük bir kısmı tamamlanmış. Bizim için en önemli tablo bu tablo. Bu tablo beraberlik ve kardeşlik tablosudur. Biz bu tabloyu, gücünü artırarak, gücüne güç katarak, saflarımızı sıklaştırarak inşallah yarınlara taşıyacağız” dedi.

Bakan, konuşmasında şunları söyledi: “Kastamonu, insanıyla, konumuyla ve tarihiyle bizler ve ülkemiz için müstesna yeri olan bir vilayetimiz. O yüzden Kastamonu’ya ve ilçelerine yönelik çalışmalarımız tıpkı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de devam edecektir. Zaman zaman milletvekillerimizle, il başkanımızla, belediye başkanlarımızla, teşkilatımızla Ankara’da bir araya geliyoruz. Biliyorsunuz orada İl’in ihtiyaçları, İl’in yarınlarına yönelik talepleri noktasında çalışmalar yaptık. Bu çalışmaları da ‘Bugün Günlerden Kastamonu’ diyerek, Kastamonu’ya gelip halkımızla, milletimizle, gençlerimizle kucaklaşarak açıklama istedik. Bugün de hamdolsun bu hayırlı günde buradayız, rabbimize şükrediyoruz. Tesisleşme, Sayın Cumhurbaşkanımızın en önem verdiği konulardan bir tanesi konumunda. Onun liderliğinde ülkemizin dört bir yanında spor noktasında olduğu gibi her alanda devasa bir tesisleşme var. Kastamonu’da bu çerçevede tesisleşme noktasında önde gelen illerimizden bir tanesi konumunda. Tabi tesisleşme işin bir tarafı, diğer taraftan da bu tesislerimizi insanlarımızla buluşturmak var. İnşallah bunu da başarabilirsek, bu yönde de başarılı sporcuları çok çok daha fazla yetiştiği, göğsümüzü kabartan yıldızların ortaya çıktığı günlere de inşallah en kısa zamanda birlikte kavuşacağız. Ben bu manada, Kastamonu ve ilçelerimiz için yeni tesislerimizin hayırlı olmasını diliyorum. Kastamonu’da kongrelerin büyük bir kısmı tamamlanmış. Bizim için en önemli tablo bu tablo. Bu tablo beraberlik ve kardeşlik tablosudur. Biz bu tabloyu hiçbir şekilde gücünü artırarak, gücüne güç katarak, saflarımızı sıklaştırarak inşallah yarınlara taşıyacağız. Bizim davamız yarınların davasıdır. Dolayısıyla bizlerin bu manadaki çabası hiçbir zaman tükenmeyecek. Yolumuza hangi engeller çıkarsa çıksın yarınlara yürüyeceğiz.”Doğan Ünlü: "Mutluyuz, sevinçliyiz, gururluyuz"

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun Ak Parti İl Başkanlığı'nı ziyareti sırasında kısa bir açıklama yaptı. Doğan Ünlü şunları söyledi: "Sayın Bakanımızın müjdeler ile ilimize geldi. Geçtiğimiz dönemde Sayın Milletvekillerimizle birlikte Bakanlığın ziyaretinde bulunmuştuk. Her zaman olduğu gibi o günde ilimizin istek ve taleplerini Bakanımızdan istemiştik. Görüştüğümüz zaman Sayın Bakanım Kastamonu Günleri yapıp, Kastamonu'ya müjdeler vereceğini söylemişti. Elhamdülillah bugün müjdeleri Kastamonu halkına vermek için hep birlikteyiz. İnşallah Bakanlığımızın yaptığı yatırımlar ve bundan sonra yapılacak yatırımlar ile birlikte gençlerimiz geleceğe daha güvenli bakacak. Bununla ilgili Bakanlığımızın yapmış olduğu ve yapacağı hizmetlerden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde ve Bakanlığın katkısıyla olacak. Şehrimize kazandırılacak hizmetlerden dolayı şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ediyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın büyük yatırımları oldu ve bu yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Bugünkü inşallah imzalanacak protokollerle birlikte hem ilimiz hem ilçelerimizin birçok yatırımları olacak. Taleplerine cevap vermiş olacağız. Bu anlamda ise biz mutluyuz, sevinçliyiz, gururluyuz. Allah sizlerden razı olsun Sayın Bakanım. Bugün bize bu heyecanı ve mutluluğu yaşattığından dolayı Sayın Bakanıma teşekkür ediyorum."

TIC Detay Altı
Yorum Yazın