TIC HOLDING Header
  • USD 16.192
  • EUR 17.466
  • Altın 964.659
  • BIST 100 2438.84
  • Genel

Çocuklar için kış masalı etkinliği

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sunmak adına Aile Destek Merkezleri (ADEM)’ler aracılığıyla etkinlikler düzenleyerek çocuklara çeşitli eğitimler veriyor.
Çocuklar için kış masalı etkinliği
Mehmet Aslan - Yenişehir Belediyesi, Gevher Nesibe Sultan Aile Destek Merkezin’de Okuma-Yazma ve Dikiş Nakış eğitimi alan annelerin çocukları eğitmenler tarafından eğitiliyor. Eğitim alan annelerin çocukları için oluşturulan Oyun Odası'nda çocuklar için "Kış Masalı Etkinliği" düzenlenerek kış mevsiminin genel özelliklerini ve doğada yaşanan değişimler çocuklara öğretiliyor.

Yenişehir ilçesine bağlı Aile Destek Merkezleri aracılığıyla ilçede yetişkinlerin eğitimleri yanı sıra çocuk ve gençlere yönelik eğitimlerin de verildiğini belirten Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci," Geleceğimizin teminatı ve kültürümüzün taşıyıcısı olan çocuklarımızın kaliteli bir eğitim alabilmeleri ve boş zamanlarını daha eğlenceli geçirebilmeleri bizler için oldukça önemlidir. Bu amaçla Ademlerimizde kalifiyeli eğitmenlerimizle çeşitli etkinlikler düzenleyip, eğitimler veriyoruz. Kış Masalı Etkinliği gibi eğlenceli etkinlikler sonucunda çocuklarımızın gülen yüzlerini görmek bizleri çok mutlu ediyor. Yaptığımız hizmetlerin ve çalışmaların bizlere bu şekilde dönüşünün olması, motivasyonumuzu daha da arttırmaktadır. Hafta içi Aile Destek Merkezlerimizin görmüş olduğu yoğun ilgiden dolayı hafta sonu da eğitimlerimizi bu merkezlerimizde sürdürmeyi planlıyoruz." diye konuştu.

Gevher Nesibe Sultan Aile Destek Merkezi kursiyerlerinden Ayşe Sultan, "Biz anneler, Dikiş Kursu'na ya da Okuma Yazma Kursu'na giderken çocuklarımızı da Oyun Odası'na hem eğitim almaları hem de eğlenmeleri için bırakıyoruz. Gözümüz arkada kalmıyor. Başkanımız Murat Beşikci'ye çok teşekkür ediyoruz, biz annelere ve çocuklarımıza böyle hizmetler sundukları için." dedi.
Yorum Yazın
mutarrif hacker hacker blog defacer dini sohbetler dini sohbet islami sohbet islami chat dini chat