• Genel

Darbeci yarbay, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kaçırma planını anlattı

15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Marmaris'te kaldığı otelden kaçırma planı yapan darbeci yarbay Murat Bolat, 'Vicdanımı rahatlatmak için anlatıyorum' diyerek Erdoğan'ı kaçırma planının detaylarını paylaştı.
Darbeci yarbay, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kaçırma planını anlattı
Fethullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği hain darbe girişimine dair Türkiye'de bugüne kadar duyulmamış bir detay gün yüzüne çıktı.

Terör örgütü tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere devletin zirvesindeki isimleri kaçırma görevi verilen darbeci yarbay Murat Bolat, "Vicdanımı rahatlatmak için anlatıyorum" diyerek başladığı konuşmasında hain planlarını tek tek anlattı.

Bolat, vicdanını rahatlatmak için bu ifadeyi verdiğini ve bir daha böyle olayların yaşanmasını istemediğini söyledi.

"Toplam 9 helikopter görev alacaktı"

Darbeci yarbay Bolat şunları anlattı:
"Helikopterlerle ilgili operasyonel görevlerde yer alacak 2-3 kişi vardı. 2 tane planlı, 2 tane de ihtiyaç duyulursa helikopter planı vardı. Tüm planlama burada yapıldı, ana koordinasyon yapıldı. Bu planlardan birincisi, Cumhurbaşkanı'nın Marmaris'te tatil yaptığı yerden alınması. İstanbul'daki 4 Skorsky helikopter Çiğli'deki SAT timlerini alacak, o timler kendi cephanelerini patlatacaklar yani çalacaklar, teçhizat, mühimmat alacaklar. Sonra 4. Kara Havacılık Alayı'nın helikopterleri ile buluşup Çiğli'ye geçip Kara Havacılık Komutanlığı'ndan 3 tane Couger helikopteri alacaklar. Toplam 9 helikopter görev alacaktı. (6 Kara Havacılık'tan, 3 Hava Kuvvetleri'nden). 80-90 kişilik operasyonel ekiple Marmaris'e geçecekler. Sayın Cumhurbaşkanı alınacak, devamında ikmal yapıp Çiğli'ye geçeceklerdi."
Yorum Yazın