• Genel

DİŞAD Başkanı Işık: Terör bir insanlık suçudur

Diyarbakır Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Rıdvan Işık, Diyarbakır'da HDP binası önünde devam eden oturma eylemine ilişkin açıklamalarda bulundu.
DİŞAD Başkanı Işık: Terör bir insanlık suçudur
Diyarbakır'da çocuklarının terör örgütü tarafından kaçırıldığı gerekçesiyle HDP binası önünde oturma eylemi başlatan ailelere bir destek de DİŞAD Başkanı Rıdvan Işık'tan geldi.

"Terör emperyalist güçlerin günümüzde bir çok ülkenin başına sardığı, bu güne kadar milyonlarca insanın katledilmesine sebep olmuş küresel bir illettir." diyen Işık, "Ülkemiz ve milletimiz de uzun yıllardan beri eli kanlı terör örgütleri ile mücadele etmektedir. Bölgemizde yoğun olarak hain ve kanlı eylemler yapan ve vatanımızı bölüp parçalayarak emperyalist güçlere yem etmeye çalışan örgüt PKK dır. Eli kanlı örgüt sözde kürt halkının hakkını savunduğunu iddia ederek bölge halkı üzerinden meşruiyet yaratmaya çalışmaktadır. Ancak bizler çok iyi biliyoruz ki bu örgüt en büyük zararı hakkını savunduğunu iddia ettiği bölge halkına vermiştir. Ve kesinlikle Kürtleri temsil etmemektedir. Bölge halkı uyanmış ve artık bu gidişe bir demektedir. Terör bugüne kadar kimseye kan ve gözyaşından başka bir şey vermemiştir. Canlarımızı almış, evlatlarımızı, ana-babamızı ve kundaktaki bebeğimizi canice katletmiştir." diye konuştu.

Terör birlik ve beraberliğimize kastetmiştir

"Elbette dağa çıkan-çıkarılan herkes anadan doğma terörist değildir. Terör örgütü ve uzantılarının türlü hile ve oyunlarına kapılarak kandırılan geçmişte olduğu gibi bugün de bir sürü insan vardır." diye devam eden Işık, "Devletimiz affedici yüzünü göstererek etkin pişmanlık yasasını çıkartmış ve onları yeniden kazanmaya çalışmıştır. Örgüt ise girdiği bataklığı fark edip yanlışından dönmek isteyenleri katletmiştir." dedi.

Bu milletin mazlum ve fakir çocuklarından elinizi çekin

Işık sözlerini şöyle tamamladı;
"Dünyada ve Ülkemizde emperyalist güçler kendi ticari ve siyasi emellerini gerçekleştirmek için yarattıkları terör örgütlerini maşa olarak kullanmaktadırlar. Ve bu terör örgütlerinin tamamı çocuk yaştaki beyinleri yıkamak suretiyle kendilerine eleman temin etmekte böylelikle nice hayatları söndürmektedirler. Ülkemizde ise terör örgütü PKK ya eleman temin etmek suretiyle bu işten nemalananlar kendi çocuklarını refah ve bolluk içinde yaşatmakta, fakir ve mazlum ailelerin çocuklarını terörün kucağına atmak suretiyle onları harcamaktadırlar. Bugün Terör kirli ve cani yüzünü birkez daha göstermiş çocuk yaştaki birçok insanı ne şekilde kandırarak ölüme gönderdiğini gözler önüne sermiştir. Evet Hatice, Fevziye diğer Annelerin feryadı bölgemizde kandırılarak dağa götürülen bütün çocukların anne babalarının feryadıdır ve biliyoruz ki binlerce ailenin duygularına tercüman olmuştur. Bizler kandırılarak örgüt bataklığına çekilen çocuklara küçük yaştan başlayarak terör seviciliği aşılayan çeşitli isimler altında örgütlenmiş dernek vakıf gibi yapılar olduğunu da biliyoruz. Terör örgütü PKK ve tüm uzantılarına, işbirlikçi, destekçi ve terör sevicilerine sesleniyoruz. Bu milletin mazlum ve fakir çocuklarından elinizi çekin.Akıttığınız kanda er geç sizler de boğulacaksınız."
Yorum Yazın