• Genel

Diyarbakır annesi Mevlüde Üçdağ: Çocuklar gelin teslim olun

Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır İl binası önündeki evlat nöbeti 1067. gününde de devam ediyor.
Diyarbakır annesi Mevlüde Üçdağ: Çocuklar gelin teslim olun
Mehmet Aslan - Diyarbakır HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan anne ve babalar 1067 gündür eylemlerine Diyarbakır, Van, Hakkari, Şırnak, Muş ve İzmir illerinde de devam ediyor. Bugüne kadar toplam 303 aile katıldı, 37 çocuk ise teslim oldu.

Eyleme Diyarbakır'dan katılan anne Mevlüde Üçdağ oğlu Ramazan Üçdağ icin eyleme katılıyor. Anne Üçdağ 3 yıldır buradayız, 303 aile ile evlat nöbeti tutuyoruz. bakin HDP Diyarbakır il binası yaklaşık bir yıldır kapalı, çünkü onlar suçludurlar. Sırf bu annelerin feryadını duymamak için binaya gelmiyorlar.  Buradan 81 ile sesleniyorum gelin bize destek verin, HDP suçludur çocuklarımızı alıp götürdüler.

Ben buradan çocukları dağda olan anne ve babalara da sesleniyorum; gelin çocuklarımızı bunlara bırakmayın çocuklarınızı bunlardan isteyin. Dağda bulunan tüm çocuklara sesleniyorum sizin yeriniz anne ve babalarınızın yanıdır gelin teslim olun dedi.
Yorum Yazın