• Genel

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu'ndan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Vali Münir Karaloğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. kuruluş yıl dönümünü, Türkiye ve dünyadaki tüm çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. dedi.
Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu'ndan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
Vali Münir Karaloğlu'nun 23 Nisan Mesajı;
23 Nisan 1920 günü, bu topraklardaki egemenliğimizin ve bağımsızlık mücadelemizin en önemli dönüm noktalarından biri olmuş, “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla varlığımız için gösterdiğimiz azim ve kararlığı tüm dünyaya ilan etmiştir.

23 Nisan milli irade ve egemenliğimizin çocukları olan bizlere ve bizlerden sonra bayrağımızı taşıyacak olan çocuklarımıza, istiklal mücadelesi veren dedelerimizin armağanıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin varlığı, bu mirasın teminatıdır. Meclisimizin kuruluş gününün Gazi Mustafa Kemal tarafından çocuklarımıza armağan edilmesi, Türkiye’nin geleceğine ve geleceğini inşa edecek çocuklarına olan güvenin ve umudun göstergesidir.

İstiklal ve istikbalimize olan inancımızla, birlik ve beraberliğimize olan sarsılmaz bağlılığımızla; bugün okul bahçelerimiz, caddelerimiz, stadyumlarımız boş olsa da yüreklerimizde bayram coşkusu var. Çocuklarımızın mutlu gülümsemeleri ve şen kahkahalarıyla, istiklalimizin ve istikbalimizin bayramı 23 Nisan, her şartta ilelebet yaşamaya devam edecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, İstiklal Mücadelemizi sevk ve idare eden ilk milletvekillerimizi, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.
Yorum Yazın