TIC HOLDING Header
  • USD 18.838
  • EUR 20.328
  • Altın 1128.278
  • BIST 100 4997.63
  • Genel

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk'ün Diyarbakır'a gelişinin 85. Yıldönümü dolayısıyla temsili karşılama töreni düzenledi

İstasyon Meydanı Tren Garı'nda düzenlenen törene Bağlar Kaymakamı İsmail Pendik, 7.Kolordu Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Gazi Dernekleri ile lise ve ortaokul öğrencileri katıldı.
Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk'ün Diyarbakır'a gelişinin 85. Yıldönümü dolayısıyla temsili karşılama töreni düzenledi
Tören Temsili Trenin gara gelişi ile başladı. Daha sonra Gaziler bayrağı Bağlar Kaymakamı İsmail Pendik’e takdim etti.

Diyarbakırlıların Gaziyi bağırlarına bastıklarını belirten Bağlar Kaymakamı İsmail Pendik," Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Diyarbakır’a gelişinin 85.yıldönümüne hoş geldiniz. Bu güzel töreni büyük bir sevinçle kutlamak isterdik. Lakin Pazar günü Taksim İstiklal caddesinde hain bölücü terör örgütünün düzenlemiş olduğu saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimizin, yaralanan kardeşlerimizin acısını paylaşmak için maalesef o coşku dolu bölümleri çıkartmak zorunda kaldık. Ülkemizin bir tarafında yas ve acı varken Diyarbakır’da kutlamak olmazdı. Diyarbakırlılar bu acıyı İstanbullular kadar Türkiye’nin dört bir tarafındaki kardeşlerimiz kadar paylaşıyor. Bu hain saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allahtan rahmet diliyor, yaralanan kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Diyarbakır birlik, beraberlik ve kardeşlik kentidir. Diyarbakır Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de çok sevdiği ve her zaman desteğini arkasında hissettiği bir kenttir. Vefatından tam bir yıl önce 15 Kasım 1937'de şu anda bulunduğumuz Diyarbakır garına hasta haliyle teşrif etmiş, halkımız tarafından büyük bir coşku ile karşılanmıştır. Diyarbakırlılar gazimizi bağırlarına basmışlardır. Bizler de bu gün buraya gelişinin yıldönümü dolayısıyla kendisini yine minnetle anıyoruz’’ ifadelerinde bulundu.

Kaymakam Pendik, "Bu gün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin ilanının 39.Yıl dönümü, Diyarbakır’dan Kıbrıs’taki kardeşlerimizin bu gününü kutluyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı bu bayrağı, bu ülkeyi ilelebet yaşatmak ve payidar kılmak için gerekli vazifeyi yapacağız. Bir kez daha bu günleri kutluyorum’’ diye konuştu.
Yorum Yazın