TIC HOLDING Header
  • USD 16.552
  • EUR 17.587
  • Altın 969.174
  • BIST 100 2514.74
  • Genel

Diyarbakır'da 'Hafızlık ve İslami İlimler İcazet Programı' yapıldı

Diyarbakır’da Vali Ali İhsan Su’nun katılımıyla Hafızlık ve İslami İlimler İcazet programı düzenlendi.
Diyarbakır'da 'Hafızlık ve İslami İlimler İcazet Programı' yapıldı
Merkez Sur ilçesine bağlı Suffe Yatılı Erkek Kuran Kursu’nda Hafızlık ve İslam İlimlerini okuyarak mezun olan 136 öğrenciye icazet belgesi verildi.

57 hafız ve 79 İslami ilimler öğrencisine yönelik icazet belgesi takdim programına Vali Su’nun yanı sıra, Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Sur Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale, Ak Parti İl Başkanı M. Şerif Aydın, il müftüsü, kurum müdürleri ile çok sayıda ilim insanı katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Vali Ali İhsan Su, “Diyarbakır; 1383 sene önce Anadolu’nun kapılarının İslamiyet’e açıldığı çok özel ve güzel bir şehir” dedi.

Suffe Yatılı Erkek Kuran Kursu’nda ilim irfan sahibi gençlerin yetiştirildiğini dile getiren Vali Su, “Tüm dünyanın ihtiyacı olan iyi ve örnek insanlar yetiştirmek çok önemli. Ülkemizde ve dünyada iyi insanlara, örnek şahsiyetlere ihtiyacımız var. Buralardan da örnek kardeşlerimiz yetişiyor. Bu kardeşlerimiz tüm insanlığın iyiliğe, güzelliğe yönlendirilmesi için gayret edeceklerdir.” ifadelerini kullandı.

Hafızların ve İslam ilimleri noktasında öğrencilerin yetiştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Vali Su, daha sonra 136 öğrenciyi temsilen 2 öğrenciye icazet belgelerini verdi.

Vali Su ve beraberindekiler program sonrasında yeni yapılacak kız Kur’an Kursu inşaatında incelemelerde bulundu.
Yorum Yazın