TIC HOLDING Header
  • USD 15.877
  • EUR 16.844
  • Altın 942.117
  • BIST 100 2372.35
  • Genel

Gaziantep'te yoğun kar yağışı sonrası hayat normale dönüyor

Gaziantep'te, son 54 yılın en etkili kar yağışı sonrası durma noktasına gelen hayat normale dönüyor. Kar yağışının durması, hava sıcaklığının 1 dereceye çıkmasıyla bölgede yollar temizlenerek ulaşıma açıldı.
Gaziantep'te yoğun kar yağışı sonrası hayat normale dönüyor
Gaziantep'te, salı günü öğle saatlerinde başlayan ve gece boyu süren kar yağışı ile günlük yaşam durma noktasına geldi. Kentte, yolların kapanması nedeniyle araçların hareket edememesiyle binlerce kişi yollarda mahsur kaldı. Ekiplerin seferber olmasıyla saatlerce mahsur kalanlar kurtarılarak yollar kontrollü şekilde ulaşıma açıldı. Kent merkezinde de dün yoğun yağış ve buzlanma nedeniyle toplu taşıma araçları seferlerini yapamadı, yüzlerce kişi ev ve iş yerlerine yürüyerek gitmek zorunda kaldı.

Kentte kar yağışı durdu, hava sıcaklığı 1 derece oldu. Gece boyu yürütülen ve bugün de devam eden çalışmalar ile birçok bölgede yollar temizlenerek ulaşıma açıldı. Birçok kişi iş yerleri ile evlerine buzlanma nedeniyle olabilecek kaza riskini göz önünde bulundurarak araçlarını çalıştırmayarak toplu taşıma araçlarını kullanmayı tercih etti. Vatandaşların yaya olarak kullandığı güzergahların da belediye ekipleri tarafından temizlendiği kentte, bazı kişiler ise kar altında kalan araçlarını temizleyerek bulundukları yerlerden çıkarmaya çalıştı. Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, kentte kar yağışı sonrası kuvvetli rüzgar ile birlikte buzlanma, don ve bölgenin yüksek kesimlerinde çığ tehlikesinin bulunduğunu bildirdi.

ULAŞIM NORMALE DÖNDÜ
Gaziantep'te yoğun kar yağışı nedeniyle meydana gelen kazalar ve kayan araçlar nedeniyle dün ulaşımın durduğu Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu'nda trafik, normale döndü. Bazı kişilerin yola dün bıraktıkları araçlarını bugün aldıkları görüldü. Yolda kayarak devrilen bazı araçlar ise çekicilerle kaldırıldı. Trafik yoğunluğunun önceki günlere göre azaldığı da gözlendi.

OKULLAR YARIN DA TATİL
Gaziantep Valisi Davut Gül, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın da ara verildiğini açıkladı. Kar yağışı nedeniyle salı gününden bu yana eğitim- öğretime verilen aranın yarın da süreceğini ifade eden Vali Gül, tatil haberini sosyal medyadan, "İlimizde beklenen aşırı buzlanma nedeniyle; ilimiz genelinde eğitim- öğretime 21 Ocak Cuma günü ara verilmiştir. Ayrıca; engelli ve hamile kamu personeli de idari izinli sayılacaktır" paylaşımıyla duyurdu.
Yorum Yazın
wiibet.com
1xbitgiris.org
bahis.com giriş
restbetcdn.com
betturkeygiris.org
betvolem.com
tipobetm.com

mutarrif hacker hacker blog defacer dini sohbetler dini sohbet islami sohbet islami chat dini chat