TIC HOLDING Header
  • USD 17.955
  • EUR 18.566
  • Altın 1032.755
  • BIST 100 2868.44
  • Genel

Gönül buluşmaları son hızla devam ediyor

AK Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, resmi kayıtlara göre Türkiye’nin en dar gelirli bölgeleri arasında yer alan eski Bağlar bölgesinde her gün onlarca aileyi ziyaret edip taleplerini dinleyerek çözüm üretmeye çalışıyor. Asansör kullanılmayan eski yapılarda 8-10 kat yürüyerek çıkan Başkan Beyoğlu,”Belki fiziken yoruluyoruz ancak manevi anlamda bundan haz alıyoruz. Bizi sevgiyle bağrına basan vatandaşlarımıza olan muhabbetimiz heyecanımızı yüksek tutuyor.”şeklinde konuştu.
Gönül buluşmaları son hızla devam ediyor
Resmi verilere sosyal yardım almak için devlet kurumlarında kaydı bulunan en fazla vatandaşın yaşadığı bölgelerin başına gelen Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçesi’nin eski Bağlar bölgesinde Bağlar Belediyesi, ilçe nüfusunun yarısından fazlasını oluşturan bölgeye fiziki olumsuzluk ve engellere rağmen hizmet götürmek için yoğun çaba harcıyor.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, belediyenin ve devletin vatandaşın yanında olduğunu hissettirmek amacıyla her gün onlarca aileyi, asansör kullanılmayan 8-10 katlı yapıları yürüyerek ziyaret ediyor. Vatandaşların taleplerini dinleyerek bir yandan gönüllerini alırken, bir yandan da çözümler üretmeye gayret ediyor.

GÖNÜL BULUŞMALARI SON HIZLA DEVAM EDİYOR
Eşi Dürdane Beyoğlu ile beraber, “gönül seferberliği” adını verdiği buluşmalarda misafir olduğu evlerde sıcak bir ilgi ile karşılanan Başkan Beyoğlu, hemen her kesimin derdiyle dertlenmeye çalıştıklarını ve yaşadıkları fiziki zorluk ve yorgunluğa rağmen bundan haz aldıklarını söyledi.

“Kendisini halkın hizmetine vakfeden insan yorulmaz” diyen Başkan Beyoğlu, belediyenin tüm kaynak ve imkanlarını ilçenin hizmeti için seferber ederken, bu ziyaretlerle de halkın gönlüne dokunmaya çalıştıklarını kaydetti.

“BİZİM İÇİN BELEDİYECİLİK GÖNÜL İŞİDİR”
Beyoğlu,”Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selam ve muhabbetlerini ileterek ilerliyoruz, en ucra köşelerdeki vatandaşlarımıza ulaşıyoruz. Bazen 8-10 katı yürüyerek çıkmak zorunda kaldığımız oluyor. Gayeniz hizmet etmek ise ve halis niyetle gönüller dokunmak istiyorsanız ,fiziki yorgunluğun önemi yok. Manevi anlamda aldığınız haz ve vicdan rahatlığı bunun önüne geçer. Vatandaşlarımızın yaşam şartlarına yerinde müşahede ediyoruz, onların dualarıyla enerjimizi yeniliyoruz, en küçük tatlı sözle büyük mutluluk duyuyoruz. Sorun dinlerken kimi zaman sarf ettikleri sitemleri de değerli buluyoruz. Biz bu yüzden belediyecilik gönül işidir diyoruz.” diye konuştu.

SEYYAR SATICIDAN TOPLU OLARAK ALDIĞI TAZE NOHUTLARI ÇOCUKLARA İKRAM ETTİ
Kaynartepe Mahallesi’ndeki buluşmalarda renkli görüntüler yaşandı. Başkan Beyoğlu, ara sokaklarda seyyar satıcılık yaparak geçimini sağlamaya çalışan seyyar satıcıdan toplu olarak aldığı taze nohutları çocuklara ikram etti. Mahallede ikamet eden hasta ve engelli vatandaşları ziyaret eden Beyoğlu, eşi Dürdane Beyoğlu ile birlikte kendisine aktarılan talepleri dinledi. Vatandaşların hayat pahallılığı ile ilgili şikayetlerine Başkan Beyoğlu,”Allah’ın izniyle bu zor günler de geçecek. Bugüne kadar büyük hizmetler yapan Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliğinde ülkemiz bunların da üstesinden gelecektir inşallah”cevabını verdi.
Yorum Yazın