• Genel

Günün Özeti

Günün öne çıkan gelişmelerini sizler için derledik;
Günün Özeti


MİT’ten nefes kesen operasyon
Terör örgütü PKK/KCK’nın sözde Hakurk eyaleti lojistik alan sorumlusu, “Serdar Pir Avesta” kod isimli Hakan Ateş, Irak/Hakurk Birkim köyü yakınlarında MİT tarafından yürütülen bir operasyon ile etkisiz hale getirildi.

....

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş’tan "Tunus" açıklaması
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye olarak darbelere karşı olduklarını, darbelerin ülkeleri onlarca yıl geriye götüren gerici hareketler olduğunu belirterek, "Tunus’taki darbenin Tunus halkına büyük bir zarar vereceğini görüyoruz. Türkiye olarak sonuna kadar bu anti demokratik faaliyetin karşısındayız" dedi.
......


Evleri suyla dolan çift komşularının uzattığı ip yardımıyla hayata tutundu
Artvin’de meydana gelen sel felaketinde zemin katta bulunan evleri sel sularıyla dolan Mustafa ve Fatma Töngel çifti üst katta bulunan komşularının balkonuna ip yardımıyla tırmanarak hayatta kaldı. O anlar ise cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.
.........

Bursa’da 10 katlı düğün pastasını çaldılar
Bursa’da maket pasta yapan bir dükkanın önünde 2 yıldır sıcağa, soğuğa ve yağmura dayanan 10 katlı pasta hırsızlara dayanamadı. Küçücük arabanın tavanına yükleyerek pastayı çalan hırsızlar, güvenlik kameralarına yansıdı.


....

Gaz pedalı takılı kalan TIR dehşet saçtı; 1 ölü
Bursa’nın İnegöl ilçesinde meydana gelen kazada gaz pedalı takılı kalan TIR’ın dorsesinde yüklü 3 ton ağırlığındaki çelik saç makarası,karşı yönden gelen otomobilin üzerine düştü. Otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti. Gaz pedalı takılı kalan TIR, 30 kilometre sonra durabildi.

.....

Gurbetçiler Türkiye’ye akın akın geliyor
Yaz tatilini Türkiye’de geçirmek isteyen yüzlerce gurbetçi, Edirne Kapıkule Sınır Kapısında yoğunluk oluşturdu.

.....

Dünya Turu
Dünyanın birçok ülkesinde doğal afetler etkili oluyor. Son olarak Çin ve Amerika Birleşik devletleri’nde kum fırtınası meydana geldi. Paniğe neden o anlar kameraya yansıdı.