• Genel

Günün özeti

Günün öne çıkan gelişmelerini sizler için derledik;
Günün özeti

Ankara merkezli 26 ilde FETÖ operasyonu
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında verilen talimatlara istinaden; MİT, Emniyet Genel Müdürlüğü TEM ile SİBER Daire Başkanlıklarınca FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının deşifresine yönelik olarak yapılan çalışmalar sonucunda, örgütün Jandarma Genel Komutanlığını hedef alarak içerisinde yuvalanan ve ‘mahrem hizmetler’ yapılanması içerisinde yer aldıkları tespit edilen; daha önce geçici olarak görevden uzaklaştırılmış 18 astsubay ile daha önce ilişiği kesilmiş 15 askeri öğrenci olmak üzere toplam 33 şüphelinin Ankara merkezli 26 ilde, gözaltına alınmalarına karar verildi.

......
Akdeniz’de 6.4 büyüklüğünde deprem
Akdeniz’de Kıbrıs Adası açıklarında saat 04.07’de deniz yüzeyinin 5,06 kilometre derinliğinde 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

....
Saniyeler içinde telefonu çaldı o anlar kameralara yansıdı
Esenyurt’ta gözüne kestirdiği dükkanları gözetleyen hırsız, bir esnafın depoya malzeme indirmesini fırsat bilerek tezgahın üzerindeki telefonunu çaldı. Olaydan sonra hırsız kaçarken, yaşanan o anlar iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
......

Konyasporlu futbolcu Ahmet Çalık trafik kazasında hayatını kaybetti
İH Konyaspor’da forma giyen milli futbolcu Ahmet Çalık, geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

....
Marmaray’da maske takmayan yolcularla güvenliğin tartışması kamerada
Marmaray’da yolculuk yapan 2 kadın, maske takmak istemeyince güvenlik görevlileri tarafından Marmaray’dan indirildi. Maske takmayan yolcularla güvenliğin tartıştığı anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

.....
Çin’de çiftlikten kaçan 80 devekuşu sokakları birbirine kattı
Çin’in güneyindeki Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi’ndeki bir çiftlikten kaçan yaklaşık 80 devekuşu sokakları birbirine kattı.
mutarrif hacker hacker blog defacer dini sohbetler dini sohbet islami sohbet islami chat dini chat