TIC HOLDING Header
  • USD 18.64
  • EUR 19.577
  • Altın 1062.578
  • BIST 100 4997.14
  • Genel

İhtiyaç sahipleri unutulmadı

Diyarbakır Yenişehir Kaymakamlığı ve Yenişehir Belediyesine bağlı Aile Destek Merkezleri (ADEM) ‘lerde bulunan kadınlar, her yıl olduğu gibi bu yılda ihtiyaç sahibi vatandaşlar için ev yapımı konserve ve turşu üretmeye devam ediyor.
İhtiyaç sahipleri unutulmadı
Yenişehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Gevher Nesibe Sultan Aile Destek Merkezi'nin bahçesinde kadınların hünerli elleriyle hazırlanan kavanoz konserve ve turşular, Yenişehir Belediyesi ekiplerince ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırılıyor.

Her yıl ihtiyaç sahibi vatandaşlar için düzenli olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarlar için Aile Destek Merkezlerinde Konserve ve Turşu ürettiklerini belirten Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Ham maddeleri belediye ve kaymakamlık tarafından karşılanarak hazırlanan konserve ve turşuların ilçede bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırıldığını söyledi.

Başkan Beşikci, "Her yıl olduğu gibi bu yılda Kaymakamlık ve belediye ekiplerimiz sayesinde kadınlarımıza konserve domates, turşu ve makarna ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, aynı zamanda bundan ekonomik bir fayda sağlayabilecekleri konseptte olan programımızı sürdürmekteyiz. Ham maddeleri belediye ve kaymakamlığımız sağlıyor. Kadınlarımızda burada ürettikleri ürünleri kendi kullanımlarına, komşularına, muhtaç, yaşlı ve kimsesiz vatandaşlarımıza ulaştırıyor." diye konuştu.
Yorum Yazın