alexa verify

İzmir Valisi, tatbikatı başlattı

İzmir Valisi, tatbikatı başlattı
Giriş Tarihi: 14.03.2018 17:29 355 Okunma 0

İzmir Valiliği (BHİ) Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) ve Acil Durum Müdahale Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında; İzmir Valiliği koordinatörlüğünde yürütülen 3 gün sürecek olan Bölgesel Düzey 2018 Masabaşı ve Saha Tatbikatı İzmir Valisi Erol Ayyıldız başkanlığında başladı.

Haber: Deniz Burakcan Demir - Bölge Koordinatörü olan İzmir’in dışında; komşu iller Aydın, Manisa, Uşak, Denizli Muğla ve Balıkesir illerinin karşılıklı işbirliği ve yardımlaşmalarıyla gerçekleştirilen ve gerçeği aratmayan görüntülere sahne olan tatbikatta, 634.350 kişi ve 96 araç-ekipman yer aldı.
 
Vali Ayyıldız’ın başkanlık ettiği bilgilendirme toplantısı ile başlayan tatbikat, İzmir’de, afet zararlarının azaltılması, hazırlık aşaması, hızlı ve etkili bir kurtarma, ilk yardım, geçici barınma ve yeniden inşaa faaliyetlerinin yürütülmesi pratiği masabaşında ve sahada hazırlanan senaryolar ile gösterildi. Tatbikatın düzenlenmesinde ve uygulanmasında emeği geçen tüm kurumlara ve personele teşekkür eden Vali Ayyıldız, sahada ve masabaşında gerçekleştirilen bu tatbikatın yararlı sonuçlar doğuracağını söyledi.
 
Yapılan tatbikatın önemine değinen İzmir Valisi Erol Ayyıldız, “ Bu tarz tatbikatlar, yapılan araştırmalar, gözlemler ve deneyimler ile edinilen bilgiler birleştirilerek, çağdaş teknolojilerden de yararlanılarak afetlerin etkileri azaltılabilmekte, can ve mal kayıpları en az düzeye indirilebilmektedir. Yapılan tatbikatlar bizlere olağanüstü durumlarda karşılaşabileceğimiz tehlikeleri ve riskleri bilmemizi, nasıl davranmamız gerektiğini, nasıl organize olacağımızı, ihtiyaç duyulan kaynakları nasıl, nereden ve hangi yöntemle karşılanacağının önceden planlamamıza zemin hazırlamaktadır. ” dedi.
 
Düzenlenen tatbikatta İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın yanı sıra, Vali Yardımcıları,  Mustafa Yıldız, Aydın Memük, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanlığı Kurmay Başkanı Tuğgeneral Özgür Nuhut,  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, AFAD Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Dairesi Başkanı İrfan Keskin, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve sivil toplum kuruluşları ile tatbikatı icra edecek personeller katıldı.
 
Bölgesel Düzey 2018 Masabaşı ve Saha Tatbikatı bilgilendirme toplantısından sonra Vali Ayyıldız, saha tatbikatına geçerek afet senaryoları doğrultusunda hazırlanan tatbikatı izledi. İzmir Merkezli büyüklüğü 6.0 deprem duyurusu ile başlayan saha tatbikatında, ekipler temsili hazırlanan senaryolarını başarı ile tamamladı. Tatbikat sonrası sahada görevli personelle bir araya gelerek emeği geçenlere tek tek teşekkür eden Vali Ayyıldız, tatbikatın koordinasyonun sağlandığı Afet Yönetimi ve Karar Destek Sistemi merkezini ziyaretiyle tatbikat son buldu.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90