TIC HOLDING Header
  • USD 18.833
  • EUR 20.242
  • Altın 1138.842
  • BIST 100 4186.01
  • Genel

Kadına EL-KAL-KA-MAZ

Kadına EL-KAL-KA-MAZ Projesi kapsamında Türkiye genelinde 5 milyon erkeğe verilecek bilgilendirme ve farkındalık eğitimleri Mardin’de devam ediyor.  
Kadına EL-KAL-KA-MAZ
Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Mardin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliği ve Mardin İl Müftülüğünün katkılarıyla 5 Milyon Erkeğe Bilgilendirme ve Farkındalık Eğitimi kapsamında Büyükşehir Belediyesinde çalışan erkek personele eğitimler verilmeye başlandı.

27 Temmuz günü başlayan eğitimler Sanat Akademisi Toplantı Salonunda devam ediyor. Şu ana kadar 162 erkek personele eğitim verildi.  

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele çalışmalarını sürdüren Mardin Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü iş birliğiyle ‘‘Kadına EL-KAL-KA-MAZ Projesi’’ kapsamında Mardin ve tüm ilçelerde 406 toplu taşıma aracında bulunan Dijital Ekranlarda KADES uygulamasını yayımlayarak tanıtımını yaptı.  

140 Adet billboard, 65 adet raket reklam çalışmalarıyla ve alışveriş merkezleri, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında stantlar kuruldu. Çalışmalar kapsamda 1753 kadının telefonuna KADES uygulaması indirildi.
Yorum Yazın