alexa verify

Kandil Operasyonu'nun şifreleri

Giriş Tarihi: 12.06.2018 15:11 Güncelleme Tarihi: 13.06.2018 17:26 896 Okunma 0

Türk askeri yaklaşık 3,5 ay önce Kandil'e yönelik operasyon için yol çalışması başlattı.

Haberin Videosunu İzle
Seçim kararından çok önce de Kandil'e yönelik operasyon hazırlığı yapılıyor, geniş çaplı operasyon konuşuluyor ve sık sık terör mevzilerine yönelik hava bombardımanı gerçekleştiriliyordu.

ERDOĞAN'IN SÖZLERİNDEN SONRA PKK CEPHESİNDE NELER OLDU?

PKK terör örgütüne bağlı sosyal medya hesaplarında hareketlilik yaşandı. Panik havası olduğu kesin.

Terör örgütüne yönelik ağır bir operasyonun haberini alan teröristler ve onlara bağlı hesaplardan, TSK'nın Kandil operasyonunu karalamaya ve itibarsızlaştırmaya yönelik paylaşımlar yapıldı.

GAZETECİ GÖRÜNÜMLÜ TERÖRİSTLER DE PANİKLEDİ

Suriye'de terörle mücadele ederken Türkiye karşıtı haberlere imza atan, ABD ve Avrupa'da terörist olmalarına rağmen gazeteci olarak adlandırılan M. Çiviroğlu, Wladimir van Wilgenburg gibi bazı kişiler de, yine Avrupa medyasında PKK yanlısı haber yapan sitelere bağlanarak, Erdoğan'ın acıkmasının seçime yönelik olduğunu iddia etti.ERDOĞAN MÜNBİÇ DEYİNCE DE PANİKLEMİŞLERDİ

Bugün Kandil'e yönelik operasyonda korkuya kapılan PKK sempatizanları, bir ay kadar önce Türkiye'nin Münbiç'teki PKK'lıların çıkarılmasına yönelik tepkisinin ardından da panik yaşamışlardı. Hatta o süreçte PKKlılar "Amerikalılar Afrin'den sonra Münbiç'te de bizi ortada bıraktı" diye konuşmuşlardı.SEÇİM YATIRIMI YALANI

Türkiye seçim ortamı olsun olmasın terörle mücadeleyi vazgeçilmez ve mola verilemez bir devlet politikası haline dönüştürdü. Fırat Kalkanı ya da Afrin harekatında seçim süreci yoktu. Bugün seçime gidiyoruz ve hem Münbiç'te hem Sincar'da hem de Kandil'de PKK'ya yönelik mücadelemiz var.

KANDİL'E HAZIRLIK 3 AY ÖNCE BAŞLADI

Türk askeri yaklaşık 3,5 ay önce Kandil'e yönelik operasyon için yol çalışması başlattı. Seçim kararından çok önce de Kandil'e yönelik operasyon hazırlığı yapılıyor, geniş çaplı operasyon konuşuluyor ve sık sık terör mevzilerine yönelik hava bombardımanı gerçekleştiriliyordu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SEÇİM KARARINDA VURGULAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 Nisan'da erken seçim kararı alırken de Suriye ve Irak'ta PKK terörüne yönelik devam eden mücadeleden bahsetmiş, sınır ötesi operasyonların önemini vurgulamıştı. Seçim bu operasyonlara bir mola olmadı, operasyonlar devam etti belli ki seçim sonrasında daha da büyüyecek.

KANDİL OPERASYONU BÜYÜYEBİLİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu son açıklamasından önce devam eden bir süreç vardı. Kandil'e yönelik operasyon hazırlıklarının yanı sıra süren bir hava harekatı vardı. Şimdi daha geniş çaplı bir operasyon konuşuluyor. Yaklaşık 3,5 aydır devam eden hazırlık olduğunu da hesaba katarsak Kandil operasyonun daha geniş çaplı olacağını söylemek hata olmaz.

ÇAVUŞOĞLU'NUN PKK-KUZEY IRAK İLİŞKİSİNE YÖNELİK SÖZLERİ SÜLEYMANİYE'YE BOMBA GİBİ DÜŞTÜ

Geçtiğimiz hafta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, PKK terör örgütünün Irak'ın kuzeyinde özellikle de Süleymaniye'de Talabani'nin partisi Yurtseverler Birliği tarafından desteklendiğini söyledi. Bu açıklama hemen yankı buldu ve Yurtseverler Birliği'nden açıklama geldi, Türkiye'nin PKK ile işbirliği yapan Kürtleri deşifre etmesi anında panik havasına yol açtı. Parti sözcüsü, parti içerisindeki bir başka kliği işaret ederek, PKK ile onların irtibatlı olduğunu savundu ve suçu öbür tarafa attı. Ama şu gerçek ki Türkiye, PKK'yla kim takılıyor, kim PKK'ya karşı çıkıyor, bunların hepsini adım adım takip edip, biliyor.

KANDİL'DEN NE YANIT GELEBİLİR?

Kandil'deki PKK yakında "çekildik" iddiası ortaya atabilir. Bu daha önce Münbiç'te de oldu, Sincar'da da oldu. Ama Türkiye terör örgütünün lafıyla iş yapmaz, terör örgütünü muhatap almaz. Çıkmamışlarsa mutlaka operasyon yapılarak, Afrin'de olduğu gibi, imha edilirler. PKK genelde bu tür durumları yandaşlarıyla da duyurur. ABD ve Irak'ın kuzeyindeki Talabani cephesinde PKK irtibatı var.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90