TIC 600*160
  • Genel

Kıbrıs Gazisi, askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı

Edirne’nin Keşan ilçesinde yaşayan Kıbrıs Gazisi Çetin Demirdöven, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettikten sonra askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı.
Kıbrıs Gazisi, askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı
Sultan Gedik - EDİRNE / İHA - Kıbrıs Barış Harekatı’nda er olarak vatani görevini yaparken patlayan el bombası sonucu sol gözü ve sağ işaret parmağını kaybederek gazi olan Çetin Demirdöven (62), son yıllarda kalp ve böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi görüyordu. Evli ve 6 çocuk babası Çetin Demirdöven, tedavi gördüğü Tekirdağ’ın Çorlu ilçesindeki özel bir hastanede hayatını kaybetti.

ASKERİ TÖREN DÜZENLENDİ
Demirdöven’in Kıbrıs Gazisi olması nedeniyle Keşan’da askeri tören düzenlendi. Askerler tarafından Keşan Devlet Hastanesi morgundan Türk bayrağına sarılı tabutta alınan Çetin Demirdöven’in cenazesi, ilk olarak Yenimescit Mahallesi’ndeki evine götürülerek helallik alındı. İki Minareli Çarşı Camii’nde gerçekleştirilen törene, Uzunköprü Kaymakamı ve Keşan Kaymakam Vekili Kemal Yıldız, Keşan Garnizon Komutan Vekili Topçu Kurmay Albay Şükrü Bilir, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Tayfun Akat, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Bahri Kantoğlu, daire amirleri, askeri erkan, Demirdöven ailesi, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Çetin Demirdöven’in cenazesi Keşan İlçe Müftüsü Ertuğrul Koyuncu tarafından kıldırılan cenaze namazından sonra askeri törenle Enez Yolu Mezarlığı’nda toprağa verildi.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın