alexa verify

Mektuplarına cevap veren askerlere atkı ve bere örüyorlar

Mektuplarına cevap veren askerlere atkı ve bere örüyorlar
Giriş Tarihi: 13.02.2018 21:56 358 Okunma 0

Hakkari Şemdinli'de görev yapan askerlere moral vermek için yazdıkları mektuplara cevap alan Üsküdar'daki Deniz İş İlkokulu öğrencilerinin öğretmenleri ve velileri, bu kez ördükleri atkı ve bereleri Mehmetçiğe gönderecek.

Haber: Anadolu Ajansı - Okul idarecileri ve öğretmenleri öncülüğünde öğrenciler, Şemdinli'ye bağlı Derecik Gerdan Tepe üs bölgesinde görev yapan askerlere moral vermek için mektup yazdı.

Öğrenciler mektuplara cevap alarak büyük mutluluk yaşarken, öğretmenleri ve velileri bu kez de askerlere bere ve atkı örmeye karar verdi.

Öğretmenler ders aralarında, veliler de evlerinde ve okul kantininde ördükleri atkı ve bereleri Mehmetçiğe gönderecek."Mehmetçiğin yanında olmak amacıyla bir proje hazırladık"

Okulun müdür yardımcısı Züleyha Birinci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni yıldan önce öğretmen arkadaşlarıyla birlikte Mehmetçiğin yanında olmak amacıyla bir proje hazırladıklarını söyledi.

Bu kapsamda askerlere mektup yazarak onlara moral vermek istediklerini dile getiren Birinci, öğrencilerin gönderdiği mektuplara askerlerden cevap geldiğini kaydetti.

Birinci, bunun üzerine, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Afrin bölgesinde yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nın da başlamasıyla projenin ikinci aşamasında askerler için bere ve atkı örmeye başladıklarını anlattı.

"Askerlerimiz her yerde aklımızda"

Öğretmen Nihal Acar da askerlerin Türkiye'nin huzuru ve güveni için nöbet tutup mücadele ettiğine işaret ederek, onlar için bir şeyler yapmak üzere böyle bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirtti.

Mehmetçiğin hep akıllarında olduğunu aktaran Acar, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Sürekli haberlerde, yemekte, her yerde onlar bizim aklımızdalar. Onların tırnaklarının ucuna bir taş değse biz etkileniyoruz. Unutmasınlar ki biz hep onların arkasındayız. Onlar bizim çocuklarımız. Bizim burada yetiştirdiğimiz çocuklar artık bizim çocuklarımız oluyor ve onları biz askere gönderiyoruz. Belki de onlardan birisi bizim öğrencimizdir. Onlara yolladığımız mektup ve kartlara cevap geldi. Gönderdiğimiz mektuplar onları çok onurlandırmış ve moral vermiş. Veliler, öğrenciler ve biz öğretmenler ağlayarak okuduk mektupları. Burada hiç örgü bilmeyen arkadaşlarımız örgü örmeyi öğrendi."

Öğretmen Handan Kaplan ise çocuklara vatan-millet sevgisi ile Türkiye'nin sınırlarını koruyan askerlerin nasıl zorluklar içerisinde görev yaptığını öğretip empati geliştirmeleri için bu projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Askerlere olan sevgi ve desteklerini kelimelere döktüler

Öğrenci Cemre Dilek Kural, bir askere duygusal ve onu sevindirecek bir mektup yazdığını dile getirdi.

Mektubuna gelen cevabı da paylaşan Kural, "O da bana cevap olarak duygusal, güzel şeyler yazdı. Kartımı okurken duygusal anlar yaşadığını ve ailemin beni iyi yetiştirdiğini ve beni kardeşi olarak gördüğünü yazdı. Ben aslında onların karakolda olduğunu düşünmüştüm ama onlar yıkık dökük bir kulübede nöbette bekliyorlarmış. Bizim için, vatan için kendi canlarını bile umursamıyorlar. Bizi ve vatanı korumak için her şeyi yapıyorlar." ifadelerini kullandı.

Öğrenci Ece Atalay ise yazdığı mektupta askerleri çok sevdiklerini belirttiğini, askerlerin ise mektuptan dolayı çok mutlu olduğunu aktardı.

Öğrenci Zeynep Cemre Çınar da mektupta askerlere olan sevgilerini ve desteklerini yazdıklarını kaydetti.

Öğrencilerin velileri, askerlere moral verecek projeye katılmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90