• Genel

MS Farkındalığı artırılıyor

Tepebaşı Belediyesi’nin destekleri ile Eskişehir MS (Multipl Skleroz) Derneği tarafından, Multipl Skleroz Dünya Farkındalık Ayı dolayısıyla eğitim etkinliği düzenlendi.
MS Farkındalığı artırılıyor
İHA - Tepebaşı Belediyesi Yaşam Köyü’nde gerçekleştirilen etkinliğe Eskişehir MS Derneği Başkanı Doç. Dr. Gülnur Tekgöl Uzuner, dernek üyeleri, MS hastaları ve yakınları katıldı. Etkinlikte MS hastalığının ne olduğu, etkilerinin neler olduğu, MS hastalığının farkındalığı, hastalığın tarihçesi ve ortaya çıkışı gibi konular ele alındı.
Etkinlik hakkında bilgiler veren Eskişehir MS Derneği Başkanı Doç. Dr. Gülnur Tekgöl Uzuner, “Mayıs ayı tüm dünyada Multipl Skleroz Farkındalık Ayı olarak çeşitli etkinlikler ile kutlanmakta. Burada amacımız MS hastalığına olan farkındalığı, bu hastalığın bilinirliğini artırmak. Bu hastalığa çare bulmayı amaçlıyoruz. Derneğimizi yeni kurduk, ilk kez bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Bugünkü toplantıda amacımız hastalara MS hastalığını anlatmak ve bilgilendirmek. Sonraki etkinliklerimizde bunu Eskişehir’imize yaymayı düşünüyoruz. Tepebaşı Belediyesi’nin sağlamış olduğu önemli imkân ve katkılar var. Bundan dolayı da belediyemize ve Ahmet Ataç Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.
Yorum Yazın