alexa verify

Oyun başında en fazla vakit geçiren 3. ülkeyiz

Oyun başında en fazla vakit geçiren 3. ülkeyiz
Giriş Tarihi: 11.01.2019 21:40 0

Türkiye, Rusya ve Polonya'dan sonra oyun başında en fazla vakit geçiren 3. ülke oldu. Toplam oyuncu sayısı tahminen 31 milyon.

Türkiye’nin en büyük uluslararası ölçekli dijital eğlence ve oyun fuarı Gaming İstanbul, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde 31 Ocak Perşembe günü kapılarını açacak ve 3 Şubat tarihine kadar oyun severleri ağırlayacak. Gaming İstanbul (GIST) Fuarı Direktörü Cevher Eryürek, Türkiye’nin küresel oyun dünyasındaki yerinden bahsederken, Türkiye’nin neden böyle bir fuara ihtiyaç duyduğunu açıkladı.

Webtekno'nun belirttiğine göre 'Ülkemiz genç bir nüfusa sahip ve bu, oyun pazarını büyük ölçüde şekillendiriyor. Türkiye'de oyun ihracatı 2017’de %40 büyüyerek 775 milyon dolara ulaştı. Sektör 2018'i muhtemelen 1 milyar doların üzerinde ihracatla tamamlayacak. Henüz rakamlar açıklanmasa da bu öngörüyü yapabiliriz.’’ diyen Eryürek, oyun başında geçirilen süre ile ilgili olarak da, ‘’Türkiye'de 20 milyon mobil, 11 milyon PC/konsol oyuncusu var. Bunların %61’i, yani 11 milyon kişi de oyuna para harcıyor. Dünyada Rusya ve Polonya’dan sonra, oyun başında en çok vakit geçiren üçüncü ülkeyiz.' şeklinde konuştu.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90