• Genel

'Sağlıkta memur/işçi ayrımını kabul etmiyoruz'

Küresel bir salgın haline gelen koronavirüsle mücadelede başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sağlık Bakanlığımız, sağlıkta çalışan emekçi arkadaşlarımız, milletimiz ve tüm kurumlarımız ciddi bir mücadele ortaya koymaktadır. Birlik ve beraberlik içerisinde ülke olarak bu salgını kısa sürede atlatacağımıza inancımız tamdır.
'Sağlıkta memur/işçi ayrımını kabul etmiyoruz'
OGÜNhaber/Diyarbakır/Mehmet Yasin Aslan - Sağlık Bakanımız Sn.Fahrettin Koca'nın açıklamasında Sağlık çalışanlarına verilecek olan ek ödeme hepimizi mutlu etmiş, hastanelerimize ve görev yerlerimize daha fazla yoğun istekle çalışmamıza vesile olmuştur. Fakat; verilecek olan ek ödemelerin sadece Memur olarak çalışanlara veriliyor olması, Sağlık Bakanlığı bünyesinde Memur/İşçi ayrımına net bir şekilde yol açmıştır.

Sağlık bir ekip işidir
Birbiriyle bağlantılı olup biri olmazsa tamamında başarısızlık getirecek olan sağlıkta çalışan Doktor, hemşire, veri hazırlama, memur, işçi, temizlik elemanı, güvenlik elemanı, bilgi işlem, yönlendirme, teknik birim ve bütün çalışanlar işlevsel ve kriz yönetimi olarak birbirleri ile bağlantılı olup aynı çatı altında Ülkemize ve Milletimize hizmetin en iyisini sunmak adına canları pahasına mücadele etmekten asla geri durmadılar. Verilen bu mücadelenin bir birey olarak üzerimize düşen görev olarak biliyor ve bunu yerine getiriyoruz.

Ülkemizin içinde olduğu bu zorlu süreçte elbette ki amacımız parasal yönde değil, Ülkemize ve Milletimize hizmet yönündedir.  İş barışını sağlamak, çalışan emekçi kardeşlerimizin motivasyonunu daha yüksek tutmak, Sağlıkta Memur/İşçi ayrımına son vermek adına; verilecek olan ek ödemelerin Sağlıkta çalışan tüm emekçi çalışanları kapsamasını talep ediyor, Ülke ve Millet olarak salgını kısa sürece atlatacağımıza inanıyorum.

Öz Büro İş Sendikası Diyarbakır İl Başkanı Mehmet AKÜZÜM
Yorum Yazın