TIC 600*160
  • Genel

Şehidin küçük kardeşinden yürek yakan feryat

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bulunan Özel Harekat Daire Başkanlığı’na, 15 Temmuz darbe girişiminde yapılan bombalı saldırıda şehit özel harekat polisi Halit Gülser’in 12 yaşındaki kardeşi Hüseyin'in söylediği, Erkekseler yerden gelseydiler, neden yukarıdan bombalarla saldırdılar sözü yürekleri dağladı.
Şehidin küçük kardeşinden yürek yakan feryat
İHA - 15 Temmuz darbe girişiminde, FETÖ’cü askerlerin havadan bombaladığı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda 42 polis şehit olmuştu.

Hain olayda şehit olan Diyarbakırlı Halit Gürsel’in ailesi, oğullarının şehitlik işlemlerini tamamlamak için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne geldi. Buradaki işlemlerin ardından şehit Polis Halit Gülser’in 12 yaşındaki kardeşi Hüseyin Gülser’in yaptığı konuşma yürekleri dağladı. Ağabeyi ile en son Ramazan Bayramı’nda bir araya geldiklerini ve görüştüklerini belirten Hüseyin Gülser, "Abim çok iyi bir insandı. Fakirlere hep yardım ederdi. Abimi en son Ramazan Bayramı’nda gördüm. Gelmişti onunla burada görüştük. Buraya geldiğinde bana silah almıştı, şakalaşıyorduk, çok özledim onu. Erkekseler yerden gelseydiler, neden yukarıdan bombalarla saldırdılar. Bunu hiçbir insan yapmaz, böyle bir hainliği hiç kimse yapmaz ama onlar yaptılar" dedi.

Şehit Halit Gürsel Sur ilçesinde PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonlara katılmış, burada çıkan çatışmada yaralanmıştı.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın