alexa verify

Tatvan'da tekstil firmalarının sıkıntıları masaya yatırıldı

Tatvanda tekstil firmalarının sıkıntıları masaya yatırıldı
Giriş Tarihi: 14.02.2018 09:33 170 Okunma 0

Bitlis'in Tatvan ilçesinde bulunan tekstil firmalarının temsilcilerine yönelik mesleki eğitim çalışmaları konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Haber: İhlas Haber Ajansı - Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Başkanı Bilal Adabağ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, tekstil firmalarının mesleki eğitim konusundaki sıkıntıları masaya yatırıldı. 

Toplantıda, ayrıca ilçede henüz yeni hizmete giren Tatvan Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Çetin Barak tarafından çırak, kalfa, usta ve usta öğretici eğitimleri konusunda bilgilendirme yapılarak, iş ve işlemlerin yürütülmesi esnasında işbirliği yapılması anlamında neler yapılabileceği görüşüldü.

Düzenlenen toplantıda konuşan TATSO Başkanı Bilal Adabağ, TATSO olarak kendilerine bağlı tüm sektörlerin sorun ve sıkıntılarıyla yakından ilgilendiklerini söyledi. 

Toplantının ilde en çok istihdam sağlayan sektörlerin başında gelen tekstil firmalarının mesleki eğitim konusundaki sıkıntılarını gidermek maksadıyla düzenlendiğini belirten Adabağ, toplantının oldukça verimli geçtiğini kaydederek, Tatvan Mesleki Eğitim Merkezi ile ortaklaşa yapılacak girişimlerle tekstil firmalarının mesleki eğitim konusundaki sıkıntılarının giderileceğini ifade etti.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90