alexa verify

TÜÇEV burslarıyla eğitime katkı sağlanıyor

TÜÇEV burslarıyla eğitime katkı sağlanıyor
Giriş Tarihi: 09.01.2018 17:30 0

Çevre ve Şehircilik Müsteşarı Mustafa Öztürk, Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TÜÇEV) üzerinden verdikleri burslarla 2017'de çevre alanında 150 bitirme tezi, 34 yüksek lisans ve 6 doktora tezinin hazırlandığını bildirdi.

Haber: - Açıklamasında "2017 yılında çevre alanında, 150 bitirme tezi ve bitirme projesi, 34 yüksek lisans tezi ve 6 doktora tezi hazırlandı." bilgisini veren Öztürk, akademik çalışmaların Türkiye Çevre Koruma Vakfı bünyesindeki "Çevre Şehir Kütüphanesi"nde yer aldığını, "www.cevresehirkutuphanesi.com" adresinden çalışmalara erişilebileceğini ifade etti.

2018 burs başvuruları başladı

Müsteşar Öztürk, 2018'de de bitirme tezi ya da bitirme projesi hazırlayan 200 öğrenciye aylık 450 lira olmak üzere 4 ay süreyle verilecek burs için başvuruların da başladığını bildirdi.

Öztürk, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
"Çevreyle ilgili bilimsel verilerin ortaya çıkması için elimizden gelen desteği sağlamaya çalışıyoruz. Öğrencilerimize desteğimiz bu yıl da devam edecek. Ayrıca akademik olarak çevreyle ilgili eserlerin ortaya çıkmasına da devam edeceğiz. En son membran teknolojileri üzerine güzel bir kitap hazırlattık. Kısa sürede basımını sağlayıp ilgili kurum ve kuruluşlara dağıtacağız."

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90