TIC 600*160
  • Genel

Tutaşı, 'Öğrencilerimizin kaliteli yaz tatili geçirmelerine katkı vereceğiz'

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, eğitim ve öğretim yılının sona ermesiyle birlikte öğrencilerin yanında çalışmalar yapacaklarını müjdeledi.
Tutaşı, 'Öğrencilerimizin kaliteli yaz tatili geçirmelerine katkı vereceğiz'
2018-2019 eğitim ve öğretim yılı sona erdi. Mardin il genelinde de 100 binlerce öğrenci karne sevinci yaşadı.

Öte yandan yaz tatilinin başlamasıyla birlikte Artuklu Belediyesi de hazırlıklarına başladı. Bu kapsamda öğrencilerin en önemli mekanlarından olan Artuklu Bilgi Evinde çeşitli kurslar verilecek.

Dolu dolu bir tatil olsun

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, “Öğrencilerimizin yaz tatilini en güzel şekilde geçirmelerini istiyoruz” dedi. Tutaşı, “Eğitim ve öğretim yılının sona ermesinin akabinde öğrencilerimiz dolu dolu geçirebilecekleri yaz tatiline ulaştılar. Öncelikle öğrencilerimizin tatilini en iyi şekilde geçirmelerini istiyoruz. Tatil boyunca kendilerini geliştirecek ve daha iyi konuma gelecek meşgaleler içinde olmasını arzu ediyoruz. Bu nedenle biz de Belediye olarak elimizden geleni yapacağız. Bilgi evimizde öğrencilerimizin gelişimlerine katkı sağlayacak kurslar açacağız.” diye konuştu.

Hazırlıklar tamam

Bu konuda hazırlıkları tamamladıklarını aktaran Tutaşı, “Personelimiz öğrencilerimizin sanatta, kültürde, halk oyunlarında ve müzikte gelişmesi için programını hazırladılar. Bilgi evimiz bu noktada öğrencilerimizin başvurularını çok yakında alacak. Açtığımız kurslar ile evlatlarımızın güzel bir yaz tatili geçirmelerine vesile olacağız” şeklinde konuştu. 


TIC Detay Altı
Yorum Yazın