TIC HOLDING Header
  • USD 18.838
  • EUR 20.328
  • Altın 1128.278
  • BIST 100 4997.63
  • Genel

Üreticilere ana arı üretim kovanı

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, Yenişehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İş Birliğinde arı ve bal üreticilerine katkıda bulunmak amacıyla Ana Arı Yetiştiriciliği Eğitimi düzenleyip, Ana Arı Üretim Kovanı ve Yardımcı Ekipmanları dağıttı.
Üreticilere ana arı üretim kovanı
Yenişehir İlçesi Üçkuyu Mahallesinde bulunan Yenişehir Belediyesi’ne bağlı Nev Bahçe Parkında Ana Arı Yetiştiriciliği Eğitimi ve Ana Arı Üretim Kovanı ve Yardımcı Ekipmanları dağıtım töreni düzenlendi.

Törene Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Temel, Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Neşe Üzen, Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Süleyman İskenderoğlu, Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Mehmet Hüseyinoğlu, Yenişehir İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abbas Ateş, Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zeotekni Bölüm Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Denli, Bal Üreticileri Birliği Başkanı Ali Rıza DEMİR, Yenişehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürü Özgür Polat ve arı üreticileri katıldı.

YENİ BİR İVME KAZANDIK
Ana Arı Üretim Kovanı ve Yardımcı Ekipmanları Dağıtım Töreni’nde konuşan Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, tarım ve hayvancılık sektöründe üretim yapan üreticilere ciddi katkılar sunarak Belediyecilik anlamında yeni bir ivme kazandıklarını söyledi.

Beşikci, ‘’Kıymetli arı üreticilerimize ekonomik olarak ciddi katkılar sunacağımız Ana Arı Üretim Kovanı ve Yardımcı Ekipmanları Dağıtım Törenimize hepiniz hoş geldiniz. Diyarbakır’ımız çok kadim bir şehir. Sanayileşmede, kültür ve turizmde Türkiye’nin ender şehirlerinden birisidir. Bizler Yenişehir Belediyesi olarak hem Sosyal Belediyecilik hem de alt yapı, üst yapı gibi temel hizmetler noktasında Diyarbakır’ımız için elimizden gelen çabayı yaklaşık 3,5 yıllık görevimiz dönemince yapmaya çalıştık. Yenişehir ilçemiz tarım ve hayvancılık noktasında ciddi bir potansiyele sahiptir. Bu nedenle Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüz aracılığıyla daha önce Süt üreticilerimize Süt Sağım Makinaları dağıtmıştık. Bugün ise ilçemizdeki 200 arı ve bal üretimi yapan üreticimize ana arı üretim kovanı ve yardımcı ekipmanlarını hediye ediyoruz. Bundan sonra da Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüz ve Yenişehir İlçe Tarım Müdürlüğümüz ile birlikte sahada sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile Projemize destek olan Dicle Üniversitemize, Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüze, İlçe Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüze, Ziraat Odası Başkanlığımıza, Arı Üretici Birliğimize ve üreticilerimize çok teşekkür ediyorum ve arı kovanlarımızın üreticilerimize hayırlar getirmesini diliyorum’’ ifadelerinde bulundu.

Törenin ardından Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Süleyman İskenderoğlu, çiftçilere ve üreticilere desteklerinden ötürü Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’ye plaket takdim etti.
Yorum Yazın