alexa verify

Vali Ayyıldız, doktorlara başarı belgelerini verdi

Vali Ayyıldız, doktorlara başarı belgelerini verdi
Giriş Tarihi: 12.03.2018 16:08 258 Okunma 0

İzmir Valiliği (BHİ) İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve eşi Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız, normal doğumu desteklenmesi doğrultusunda kamu hastanelerinde 2015-2016 yılları içerisinde normal doğum yaptırma oranı yüksek Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlarına düzenlenen törenle başarı ve teşekkür belgelerini verdi.

Haber: Deniz Burakcan Demir - Normal doğumun önemini vurgulayan Vali Ayyıldız, kadınları normal doğum sürecine yönlendiren sağlık çalışanlarına teşekkürlerini iletti. Normal doğum sürecini organik yaşam olarak özetleyerek, normal doğum sürecinin insan yaşamından kopartılmaması gerektiğini söyledi.
 
Düzenlenen etkinliğe İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve eşi Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız’ın yansıra, Vali Yardımcısı Nihat Kaynar, Balçova Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.
 
Sağlık çalışanlarının normal doğumun yaygınlaştırılması çabalarını önemsediğini belirten Vali Ayyıldız, kadınlarımızın bu alanda korkularından arındırılması, bilinçlendirilmesinde konusunda yapılanların takdir edilecek bir uğraş olduğunu ifade etti. Vali Ayyıldız, “Anne ve bebek sağlığı aileler ve toplum sağlığı ile doğrudan ilişkili olduğu için devleti ve dolayısıyla hepimizi ilgilendirmektedir. Anneleri normal doğum sürecinden koparmak doğru değil. İnşallah İzmir'de anne ve çocuk sağlığını istediğimiz seviyeye getiririz “diye konuştu.
 
Tören, Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Menemen Devlet Hastanesi ve İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan normal doğum oranları yüksek doktorlara İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve eşi Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız Hanımefendi'nin  başarı ve teşekkür belgelerini vermesiyle son buldu.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
wowwo haber detay altı 620*90