• Genel

Vali Karaloğlu: 'Yeni üniversitelilere destek ödemeleri yapıldı'

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, 'inşallah bugün arkadaşlarımızın bize bildirmiş oldukları iban numarasına 750 liralık desteği yatırmış olacağız' dedi.
Vali Karaloğlu: 'Yeni üniversitelilere destek ödemeleri yapıldı'
Mehmet Aslan - Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, merkez ve ilçelerde bu yıl üniversiteye ilk defa yerleşen ve kayıt yaptıran Diyarbakırlı gençlere verecekleri 750 liralık katkının bugün hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Karaloğlu, Diyarbakır’da ikamet eden ve bu yıl üniversiteye ilk defa kaydını yaptıran gençlere verilecek 750 liralık eğitim desteği müracaatlarının 10 Ekim’de sona erdiği hatırlatarak, başvurularda incelemelerin tamamlandığını belirtti.

Müracaat edenlerden 10 bin 185 öğrencinin destek almaya hak kazandığını ifade eden Karaloğlu, “Hayırlı uğurlu olsun, bereketli olsun. İnşallah bugün arkadaşlarımızın bize bildirmiş oldukları iban numarasına 750 liralık desteği yatırmış olacağız.” diye konuştu.

Üniversitelerin ek yerleştirmeleriyle ilk defa üniversiteye yerleşenlere müjde
Karaloğlu, müracaatlar devam ederken kendilerine yöneltilen “Sayın valim ek yerleştirmelerde kayıt yaptıracak arkadaşlar ne olacak?” sorusunu ise şöyle cevapladı:
“Ek yerleştirmeler tamamlandıktan sonra yine sistemi açacağız. O arkadaşların da müracaatlarını alarak onlara da aynı şekilde 750 liralık bu eğitim desteğimizi vermiş olacağız. Yapmış olduğumuz bu desteğin hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum. Bütün arkadaşlarımıza 2021-2022 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyor, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.”
Yorum Yazın