TIC HOLDING Header
  • USD 16.318
  • EUR 17.529
  • Altın 969.237
  • BIST 100 2453.31
  • Genel

Yenişehir'de YADES ile evde sağlık hizmeti başladı

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Yaşlı Destek Programı (YADES), Projesi kapsamında İlçede ikamet eden 65 yaş ve üzeri vatandaşların evde ve hastanelerde sağlık taramalarını yaptırıyor.
Yenişehir'de YADES ile evde sağlık hizmeti başladı
Diyarbakır Yenişehir Belediyesi ilçede yalnız yaşayan, engelli ve 65 yaş üstü vatandaşların evde ücretsiz doktor muayenesi, sağlık hizmeti, enjeksiyon, pansuman, hasta bakımı ve hastanelere nakillerini sağlayacak YADES Projesini hayata geçirdi.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci'nin talimatları ile hayata geçirilen YADES Projesi ile 65 yaş ve bakıma muhtaç yaşlıların öncelikle evlerinde değerlendirmeleri, sağlık taramaları yapılarak, Yenişehir Belediyesi'nin Sosyal Taksileri ile genel sağlık taramaları yapılmaları ve tedavileri için hastahanelere ücretsiz bir şekilde sevklerini gerçekleştiriyorlar.

EV EV GEZEREK İHTİYAÇLARI BELİRLEDİK
Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci Göreve gelir gelmez tüm ilçeyi ev ev gezerek vatandaşların ihtiyaçlarını ve belediyeden isteklerini belirlenmesini sağladıklarını belirterek" YADES Projemiz ile özellikle yalnız yaşayan, fiziki engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın evde ücretsiz doktor muayenesi, sağlık hizmeti, enjeksiyon, pansuman, hasta bakımı ve hastanelere nakilleri yine Belediyemize ait sosyal taksilerimiz ile ücretsiz bir şekilde sağlanmaktadır. Ayrıca Yaşlı Destek Programımız kapsamında yaşlılarımıza yönelik seminerler, eğitimler, gençlerle toplantılar, hobi atölyeleri ,kültürel ve sanatsal faaliyetlerde düzenlenecektir. "dedi.
Yorum Yazın
mutarrif hacker hacker blog defacer dini sohbetler dini sohbet islami sohbet islami chat dini chat