• Genel

Youtube video etkileşim arttırma yöntemleri

Jawed Karim, Steve Chen ve Chad Hurley, bugünün projesi olan Youtube platformunu Google ile bugüne ulaştırmayı başardılar. Kasım 2006'da Google tarafından satın alınan Youtube, kullanıcılarına video yükleme, izleme ve paylaşma imkânı sunmaktadır. Video yayınlama ve izleme amacıyla ortaya çıkmış olan bu platform, video içerik sağlayıcılarına en çok para kazandıran web sitelerinin başında geliyor.
Youtube video etkileşim arttırma yöntemleriKişilerin özgürce video paylaşarak milyonlarca kişiye ulaşabildiği bu platformda etkili içerikler hazırlayarak iyi bir Youtuber olabilir ve para kazanabilirsiniz. Youtube'da milyonlarca kullanıcı içerik oluşturarak para kazanmak istese de, her içerik oluşturucusu istediği noktaya gelemiyor. Sabırlı ve doğru yöntemlerle birlikte çoğu içerik oluşturucusu istediği noktalara gelebilir. Bu İçeriğimizde Youtube platformu üzerinde video etkileşimini nasıl attırabileceğinize değineceğiz.Videoyu Etkili Hazırlayın

Videoları etkili bir şekilde hazırlamanız, önerilen videolarda veya arama sonuçlarında çıkma olasılığını arttır. Öncelikle kendinize bir intro hazırlayabilir ve her videonun başında "Kanalımıza aboneye olmayı ve bu videoyu beğendiyseniz like ve yorum yapmayı unutmayın." şeklinde bir cümle kurarak videoyu izleyen kişilerin videoyu beğenmesi ve yorum yapması için hatırlatma yapabilirsiniz. Videoyu izleyen kullanıcıların beğeni ve yorum yapması, videonun daha ön plana çıkmasını sağlayarak daha çok etkileşim almasına yol açacak ve bu sayede videonun önerilen videolarda gösterilme olasılığını arttıracaktır.

Yine aynı şekilde videonun açıklamasında da "Kanalımıza aboneye olmayı ve bu videoyu beğendiyseniz like ve yorum yapmayı unutmayın." Şeklinde bir metin paylaşabilirsiniz. Videonun altındaki yorumlar kısmına da bu metni yorum olarak yazıp başa tutturursanız eğer kullanıcıların videoya like atmalarını veya yorum yapmalarını sağlayabilirsiniz. Youtube beğeni satın al hizmeti ile de videolarınızı daha ön plana çıkarabilirsiniz.Youtube Arama Sonuçlarına Dayalı Videolar Hazırlayın

Youtube arama motoruna uyumlu video başlıkları, etiket ve video açıklaması kullanmanız videonuzun günler, aylar hatta yıllar geçse bile izlenme alabileceği anlamına gelmektedir. Örnek verecek olursak; Youtube'dan nasıl para kazanılır? İsimli bir video yıllar geçse bile Youtube arama sonuçlarında yer alacaktır. İnsanların en çok araştıracağı konularında başında gelen başlıklar ve etiketler her zaman daha üst sıralarda kalacak ve arama sonuçlarında en başta çıkacaktır. Yıllar geçse bile bu cümle Youtube üzerinde aranacağı gibi, arama sonuçlarında yer alan video da sürekli olarak izlenme almaya devam edecektir.

Videolarınızı paylaşırken video başlığı, video açıklaması, video kapak görseli ve Hashtag gibi konulara önem vermelisiniz. Youtube arama sonuçlarında binlerce video çıkabilir. Arama sonucu yapan birey, burada dikkatini geçen bir videoyu açabilir ve izlemeye devam edebilir. Bu yüzden video başlığı, video açıklaması, video kapak görseli ve Hashtag gibi konular oldukça önemlidir. Videolarınıza Youtube izlenme alarak izlenme sayısını arttırabilir ve daha çok kitlenin dikkatini çekebilirsiniz.Kitleyi Elde Etme Süresine Önem Verin

Bir videonun önerilen videolara çıkabilmesi için birçok detay mevcuttur. Bu detaylardan bir tanesi de kitleyi elde etme süresidir. Kitleyi elde etme süresi nedir? Kitleyi elde etme süresi, videonuzu izlemek için giren bir takipçinin bu videonun ne kadarlık bir kısmını izlediği anlamını taşımaktadır. Videoyu açıp 5 saniye videoyu izleyip ardından video kapatılırsa eğer bu videoyu olumsuz yönde etkilemektedir. Bu yüzden izleyicilerin olabildiğince videoda tutmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Hazırlayacağınız videoların süresi kesinlikle 10 dakikadan kısa sürmemelidir. 10 dakikadan daha uzun süren videolar hazırlayabilir ve izleyicileri videoda ortalama 6-10 dakika tutabilirseniz eğer bu videonun önerilen videolara çıkma ihtimalini arttıracaktır.

Videolarınızı hazırlarken insanların araştırma yapabileceği konuları da ele alabilirsiniz. Mesela Google arama motorunda araştırma yapan birisinin karşısına Youtube videosu da gelebiliyor. Bu yüzden video hazırlarken kullanacağınız başlık çok ama çok önemlidir. Bu yöntemleri doğru bir şekilde uyguladığınızı düşünüyorsanız yine Youtube Market üzerinden profesyonel hizmetleri kullanarak kanalınızın daha çok etkileşim almasını sağlayabilirsiniz. Hemen şimdi Youtubemarket.net adresini ziyaret ederek destek alabilirsiniz.


Sponsorlu İçerik
Yorum Yazın