• Genel

Yunus Emre ve Türkçe Yılı Karma Sanat ve Tasarım Sergisi sanatseverlerle buluştu

2021 UNESCO 'Yunus Emre Anma ve Kutlama Yılı' ve Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile 2021 'Yunus Emre ve Türkçe Yılı' kapsamında Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Ziya Gökalp Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğretim elamanları ile lisansüstü öğrencilerin katkılarıyla 'Yunus Emre ve Türkçe Yılı Karma Sanat ve Tasarım Sergisi' sanatseverlerle buluştu.
Yunus Emre ve Türkçe Yılı Karma Sanat ve Tasarım Sergisi sanatseverlerle buluştu
Sergide, öğretim elemanları ve lisansüstü öğrencilerinin yağlı boya, baskı resim, seramik, dijital illüstrasyon, sulu boya gibi farklı sanatsal tekniklerle ve farklı üsluplarla oluşturduğu 42 adet eser yer almaktadır.

Açılışa Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karakoç, rektör yardımcıları, Şırnak Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, dekanlar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Sergi açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakoç, "Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile 2021 yılının "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" ilan edilmesi nedeniyle Türk dilinin tanınması, Türk kültürünün ve tarihinin zenginliklerinin ortaya çıkarılması ve tanıtılması amacıyla çeşitli etkinlikler düzenledik. Bu sergi de bu etkinliklerden sadece biridir.

Yunus Emre, Türkçemizi en güzel anlatan, en güzel aktaran, bugün de eserleriyle içimizde yaşayan halk şairlerimizin önde gelenlerinden biri" dedi. Karakoç, Yunus Emre'nin vefatının 700. yılı münasebetiyle düzenlenen bu sergide emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Ziya Gökalp Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğretim elamanları ile lisansüstü öğrencilerin katkılarıyla oluşturulan bu anlamlı sergi, Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Sanat Galerisinde 17 Ekim’e kadar, Covid-19 önlemleri çerçevesinde sanatseverler tarafından ziyaret edilebilir.
Yorum Yazın