alexa verify

Ziyaretçilerin zürafa ile fotoğraf keyfi

Ziyaretçilerin zürafa ile fotoğraf keyfi
Giriş Tarihi: 12.07.2018 15:14 237 Okunma 0

Gaziantep Hayvanat Bahçesi kış sezonunda da yerli ve yabancı turistlerin ilgisini görürken, ziyaretçiler hayvanat bahçesinin maskotu zürafa ile fotoğraf çektirme yarışına giriyor. Ziyaretçilerin en çok tercih ettiği fotoğraf karesi ise zürafanın uzun dili ile bakıcısının elindeki inciri alma anı oluyor.

Haber: İhlas Haber Ajansı - Gaziantep'te yüz ölçümü ve barındırdığı tür bakımının Türkiye'nin en büyük, dünyanın sayılı hayvanat bahçeleri arasında yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, yaklaşık 300 türden 7 bini aşkın hayvan barındırıyor.

Toplam 700 metrekare alan üzerinde kurulu olan hayvanat bahçesi yaz döneminde olduğu kadar kış döneminde de ziyaretçilerin akınına uğruyor.

Ayı, aslan, kaplan, kurt gibi vahşi hayvanların da yer aldığı hayvanat bahçesinde en çok ilgiyi ise zürafa görüyor.

Zürafa insanlara olan yakınlığıyla da ziyaretçilerin ilgi odağı oluyor. 

İncirle besleniyor 

Bakıcıları tarafından incirle beslenen zürafa, bulunduğu demir kafesten ziyaretçilerin arasına sarkıttığı dile ile bakıcısının elindeki kuru incirleri alarak, yiyor.

Zürafayı bu kadar yakından görme fırsatı bulan yerli ve yabancı turistler de, zürafa ile bol bol hatıra fotoğrafı çektiriyor.

Fotoğraflar karelerinde ise en çok talep, bakıcısının elindeki inciri almak isteyen zürafanın uzun dilini dışarı çıkarttığı an oluyor 

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90