• Kültür-Sanat

'3 Fırça' minyatür sergisi

3 Fırça sanat Grubu'nun tasarım ve konularıyla minyatür sanatından modern yansımalar sunan yeni sergisi, 31 Ocak'ta sanatseverlerle buluşacak.
'3 Fırça' minyatür sergisi
Fatma Güler - İSTANBUL / AA - 3 Fırça sanat Grubu'nun tasarım ve konularıyla minyatür sanatından modern yansımalar sunan yeni sergisi, 31 Ocak'ta sanatseverlerle buluşacak.

Ceylan Harmancı'nın küratörlüğünü yaptığı sergi, minyatür sanatçıları Canan Demirel, Raif Aydın ve Serap Derinkök'ün 2. buluşması olacak.

Sanatçıların ince detaylar barındıran, farklı yorum ve malzemelerle oluşturdukları tasarımların eserlerin yer aldığı sergide, bu sanatın masalsı anlatımı ön planda tutuluyor.

Grafik tasarım konusundaki uzmanlığını yalın ve net bir bakış açısıyla minyatürlerine yansıtan Canan Demirel, alışılagelen minyatür temalarının dışına çıkan eserler ortaya koyuyor. Bu sanatın geleneksel üretim tekniklerini kullan Demirel, kağıt üzerine yapılan bu sanatı, farklı malzemeler üzerinde de deniyor.

Yaşadığı mutluluk ve neşeyi minyatürlerine yansıtıyor
Renklerle oynamayı seven ve bu özelliğiyle dikkat çeken Serap Derinkök ise üretirken yaşadığı mutluluk ve neşeyi minyatürlerine yansıtıyor. Sanatçı, eserlerindeki çiçekler, sıcak renkler ve göz alıcı figürlerle fark oluştururken, eserlerinin, kendisi gibi izleyenlerde de coşku ve neşe uyandırmasını hedefliyor.

Yurtiçi ve yurtdışındaki çeşitli koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçılar, minyatür eğitimi almış oldukları Taner Alakuş’un Atölyesi'nde çalışmalarını sürdürüyorlar. Yaklaşık 50 eserin yer alacağı sergi, 7 Şubat tarihine kadar Akatlar Kültür Merkezi sergi salonunda gezilebilecek.
Yorum Yazın