alexa verify

​'Bebeklerin Ulusu Yok' İstanbul'da sahne alıyor

​Bebeklerin Ulusu Yok İstanbulda sahne alıyor
Giriş Tarihi: 10.10.2018 16:40 Güncelleme Tarihi: 10.10.2018 16:40 0

7 Ekim'de başlayan gösteri, Ekim ayı içerisinde 5 kez daha sahnelenecek.

Haber: - “Bebeklerin Ulusu Yok” isimli tiyatro oyunu, Ataol Behramoğlu’nun aynı isimli şiir kitabı doğrultusunda uyarlanan, savaşın acımasızlığını ve çocuklara verdiği zararı gözler önüne seren, şairin bugün hâlâ gerçekliğimize dokunan şiirlerinden oluşan bir kolaj olarak seyircilerin karşısına çıkıyor. 41 yaşındaki tiyatrocu Özgür Efe Özyeşilpınar'ın oyuna döktuğu bu eser, sanatçı Ataol Behramoğlu tarafından 1997 yılında bir şiir kitabı olarak çıktı.

Şair Behramoğlu bu eserde, savaşa karşı barışı, ölüme karşı yaşamı, çaresizliğe karşı umudu savunan evrensel bir söz söylüyor. Ekim ayı içerisinde Şişli, Kadıköy ve Beşiktaş’ta 6 kez sahnelenecek olan tiyatro oyunu, bu evrensel sözü yer yer şiirle, yer yer şarkıyla, kısaca sanatın evrensel diliyle, yeryüzüne barış hâkim oluncaya dek dillendireceğini vaat ediyor.

Behramoğlu'nun şiirinden bir dörtlük:
"İlk kez yurdumdan uzakta yaşadım bu duyguyu  
Bebeklerin ulusu yok  
Başlarını tutuşları aynı  
Bakarken gözlerinde aynı merak  
Ağlarken aynı seslerin tonu..."İşte Ataol Behramoğlu’nun yazdığı, Özgür Efe Özyeşilpınar’ın oyunlaştırıp yönettiği ve oyunda Özyeşilpınar’ın yanı sıra Gamze Durmuş ile Nihan Ekitöz’ün bulunduğu “Bebeklerin Ulusu Yok” oyununun sergileneceği yerler ve tarihler;


 

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90