TIC 600*160
  • Kültür-Sanat

Eyvah Eyvah 2'ye yıldız yağmuru

2011’in ilk filmi seyirciyle buluştu. Geçen sezon 2.459.815 kişi tarafından izlenen ve seyircinin de yoğun talebiyleikincisi çekilen Eyvah Eeyvah 2’nin galasına yıldız yağdı.
Eyvah Eyvah 2'ye yıldız yağmuru
İSTANBUL - Senaryosu yine Ata Demirer’in kaleminden çıkan, yönetmenliğini yine Hakan Algül’ün yaptığı devam filminde, ilk filmde olduğu gibi Ata Demirer, Demet Akbağ, Özge Borak, Salih Kalyon, Tanju Tuncel, Meray Ülgen ve Bican Günalan yer alıyor. Seyircinin çok sevdiği Hüseyin ve Firuzan’a bu kez birbirinden eğlenceli karakterleriyle Tarık Ünlüoğlu, Ayşenil Şamlıoğlu, Teoman Kumbaracıbaşı, Şener Kökkaya, Selçuk Uluergüven ve Murat Serezli de eşlik ediyor.

Filmin Konusu:

Serinin birinci filminde, babası Ali Rıza Şeker’i bulan Hüseyin için artık halledilmesi gereken tek bir şey kalmıştır; o da Geyikli’deki sevdalısı hemşire Müjgan’a kavuşmak ve Firuzan ablasının hediye ettiği yüzüğü verip Müjgan’ın kalbini kazanmak. Can dostu Firuzan ablası, babası Ali Rıza Şeker ve terzi Ramiz ile beraber Geyikli’ye yola çıkan Hüseyin, bu serüvende de hayatının Eyyvah Eyvah zamanlarını Firuzan ile paylaşacak, onlar artık yolda beraberlerdir.

Babası Ali Rıza Şeker ve dostu Firuzan’la birlikte Müjgan’a koşan Hüseyin’i bu filmde de  ilk filmdeki gibi bir çok sürpriz beklemektedir. Hüseyin’in yolunu gözleyen dedesi ve ninesinin, yıllar sonra çıkıp gelen baba Ali Rıza Şeker’in ve diğer kahramanların yeni hikayesini bize yine klarnet anlatıyor.

TIC Detay Altı
Yorum Yazın