alexa verify

İngiliz gazeteciler Muğla'ya hayran kaldı

İngiliz gazeteciler Muğlaya hayran kaldı
Giriş Tarihi: 07.12.2018 18:55 0

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), Ortaca Kaymakamlığı, YDA Dalaman Havalimanı, ve iki turizm şirketinin işbirliğiyle, İngiltere'nin önde gelen gazete, dergi, televizyon ve blogger'leri Muğla'nın Seydikemer ilçesini gezdi. Bölge turizmini hareketlendirmek için yapılan organizasyonda gazeteciler Seydikemer'de tanıtım turuna katıldı.

Haber: - Gazeteciler, Seydikemer ilçesindeki Tlos Antik Kenti ve Saklıkent Kanyonu’nu ziyaret etti.

Daha sonra ilçe merkezinde kurulan halk pazarını dolaştı. İngiltere'de özellikle turizm ve seyahat alanında yayın yapan gazete, dergi, televizyonların yanı sıra bu alanda azımsanmayacak takipçiye sahip seyahat yazarları ile sosyal medya fenomenlerinin ağırlandığı tanıtım gezisiyle turizm sezonunun uzatılması hedefleniyor.

Organizatör şirketlerden birinin yetkilisi Ali Mürşit Yağmur, gazetecilere yaptığı açıklamada, İngiliz gazetecilere bölgenin turistik yerlerini dolaştırdıklarını, amaçlarının turizmin 12 aya yayılması olduğunu söyledi.

Organizasyonun çok iyi gittiğini belirten Yağmur, “Misafirlerimiz, ‘Burada çok iyi karşılandık. İspanya'da 12 ay turizm yapılırken buranın neyi eksik’ diyor. Bölgenin güzelliklerini gezdirmek ve göstermek için elimizden geleni yaptık. İnanıyoruz ki ülkelerin döndüklerinde gazete, televizyon ya da yazılarında bölgemizle ilgili olumu bilgiler vereceklerdir.” dedi.

İngiliz gazeteci Sara Darling, gezinin harika geçtiğini, ziyaret ettikleri her yeri çok beğendiğini ve izlenimlerinin çok olumlu olduğunu belirterek, “Seydikemer’de uğradığımız pazarı da çok beğendik. İstediğiniz ürünü direk üreticiden alabiliyorsunuz. İngiltere’de böyle bir şey yok. Saklıkent’i de hava muhalefeti nedeniyle tamamen yürüyemedik. Yazın tekrar gelip gezime kaldığım yerden devam etmek istiyorum.” dedi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90