• Kültür-Sanat

Kastamonu Belediyesi, Uluslararası Craftİstanbul 2. El Sanatları Fuarı'nda

Dünya ülkelerinin geleneksel ve çağdaş el sanatları tanıtımının yapıldığı, üreticilere yeni pazar kanalları kazandıran tüketicilere ise doğru ve kaliteli hediyelik eşya sunmayı amaçlayan Uluslararası Craftİstanbul 2. El Santaları Fuarı dün İstanbul Yeni Kapı Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde kapılarını açtı.
Kastamonu Belediyesi, Uluslararası Craftİstanbul 2. El Sanatları Fuarı'nda
İrfan Salcı - Fuarda 130 katılımcı ve 400 ün üzerinde el sanatçısı yer alıyor. Kalkınma Ajansları, ticaret odaları, belediyeler, üniversiteler, olgunlaşma enstitüleri, 10 üzerinde ülke, müzeler, vakıflar, dernekler ve kooperatiflerin de yer aldığı fuara Kastamonu Belediyesi Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun talimatları doğrultusunda Türkiye’nin ilk Kadın Marangozhanesi birimiyle katılım sağladı.

Endonezya’nın kardeş ülke olarak yer aldığı fuarda Kastamonu Belediyesi’nin konak standı ve Kadın Marangozhanesi’nin el emeği göz nuru ürünleri yoğun ilgiyle karşılaştı.

10 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek olan fuarda Kastamonu Belediyesi standında geleneksel taş baskı kalıpları tanıtımı, taş baskı ürünleri ve etkinliği, ahşap oyması ürünler, ahşap konak örnekleri ve şehrimizin tüm güzelliklerini tanıtıcı yayınlar yer alıyor.

Stant ziyaretçileri Türkiye’nin İlk Kadın Marangozhanesi’nin tezgahından geçmiş ürünlere tam not verirken proje özellikle kadın misafirlerden büyük takdir topluyor. Kastamonu Belediyesi ekipleri Kastamonu’nun tarihi taş baskısı ve ahşap oyma sanatını en iyi şekilde tanıtmak adına uygulama etkinliği de düzenliyor. Kastamonu Belediyesi fuarda şehrin kültürünü yansıtıyor.
Yorum Yazın