alexa verify

Ceren Hindistan'a takipsizlik kararı

Ceren Hindistana takipsizlik kararı
Giriş Tarihi: 10.11.2018 09:58 0

Ceren Hindistan'ın kızının tedavi gördüğü hastane, ünlü isim için 'Kanser kızını tedavi ettirmiyor. Kemoterapiyi reddediyor' iddiasıyla dava açmıştı. Ceren Hindistan da bunun üzerine sosyal medya hesabından hastaneye hakaret etmişti. Savcılık olayla ilgili takipsizlik kararı verdi.

Haber: - Ceren Hindistan hakkında, “Kanser kızını tedavi ettirmiyor. Kemoterapiyi reddediyor” iddiasında bulunan özel bir hastanenin şikayeti üzerine Aile Mahkemesi’nde dava açılmıştı.

Dava sürecinde Ceren Hindistan, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “Hastanenin eksikleri vardı, oradan elimizden kötü delillerle çıktık. Kuyruk acıları var.” ifadelerini kullanmıştı.

Hastane yönetimi, bu kez de, “Ceren Hindistan sorumluluğu bize yüklemeye çalışarak bizi zor durumda bırakıyor. Hastanemize ve doktorlarımıza hakaret ediyor, iftira atıyor ve yargılama sürecini etkilemeye çalışıyor.” diyerek Ceren Hindistan’ı savcılığa şikayet etti.

TÜZEL KİŞİLERE HAKARETİN TANIMI TCK'DA YOK

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları Bürosu Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma tamamlandı.

Savcılık, Türk Ceza Kanunu’nda tüzel kişiye karşı hakaretin tanımının olmadığını belirterek kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verdi.

Şikayeti tüzel kişinin yaptığı, bu nedenle şikayette ismi geçen doktorun gerçek kişi olması nedeniyle bu doktorun da müşteki olamayacağı vurgulandı.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90