TIC 600*160
TİC Haber Kule - Sağ
  • Magazin

Rap müziğe karşı değilim, karşı olduğum kafaları boş yere meşgul edenlerdir

“Kafa meşgul eden şeylere karşı ‘hayır’ diyorum”
Rap müziğe karşı değilim, karşı olduğum kafaları boş yere meşgul edenlerdir

Uluslararası Balkan Müzik Festivalinde Minik Kuş Ekibi ile görüşen dünyaca ünlü klarnet sanatçısı Edirneli Serkan Çağrı, rap müzik ve rap müzik yapanlar ile ilgili flaş değerlendirmelerde bulunmuş.

Serkan Çağrı, son dönemde sosyal medya sitelerinde trend olan rap ve rap müzik yapanlara dünyaca ünlü Ozan Aşık Veysel Şatıroğlu’nun ‘Uzun ince bir yoldayım’ türküsü ile göndermelerde bulunarak, “Birisi orada tutup ‘Uzun ince bir yoldayım’ diyor. Yıllarca söylüyorsun. Benim oğlum evde ‘gibi gibi’den sonra, ‘bigibigi’ de diyor. ‘Bigibigi’ ne? Abicim. Tekerlemelerle devam eden, kafa meşgul eden şeylere karşı ‘hayır’ diyorum” ifadelerini kullanmış.

Dünyaca ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı, “Bir defa şunu söyleyeyim, son günlerde beni rap müziğin karşısında duran birisi gibi gösteren haberler de gördüm. Yani sosyal medyadan benim yaptığım açıklamanın tam tersini de yazanlar oldu. Ben bir şeylere karşı rap müzik ile cevap vermişim gibi bir algı oluşturuldu. Bu tabi ki çok komik bir şey” diyerek konuşmuş.

Müzisyen olarak müziğin türlerine karşı olmasının söz konusu olamayacağından bahseden Çağrı, “Rap müzik veya müziğin türlerine karşı olmam mümkün değil, ben müzisyenim, bütün müziklere açık ve onları incelemek zorunda olan birisiyim ayrıca benim işim bu. Ama rap müzikteki her çalışmayı körü körüne desteklemediğimi söylemek isterim. Şimdi bu rap müzik aslında bilirsiniz eskiden aşıklarımızın atışmalarına benzer ama onlar eski aşıkların, ozanların atışmaları çok doludur. Ve insana çok şey katar. Dinledikçe, o sözleri düşündükçe bir şeyler öğrenirsiniz. Bugünlerde yapılan bazıları, hepsi demiyorum ama bazıları gerçekten sözleri itibariyle çocuklarımızın kafasında hiçbir şeyi düşündürtmeyen, hiçbir anlamı olmayan sözleri de içerdiğini görüyoruz” diyerek konuşmuş.

DTR Elektrik Kule Reklamı - Detay Altı
Yorum Yazın