alexa verify
Asayiş / 25.06.2017 13:00

5 terörist daha etkisiz hale getirildi

Erzincan’da ve Van’da 5 terörist silah ve teçhizatları ile birlikte ölü ele geçirildi.

ERZİNCAN/İHA - Edinilen bilgiye göre, Erzincan İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca Kemah kırsalı Jandarma Komando Timleri ile Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) destekli icra edilen Şehit Jandarma Binbaşı Yılmaz Tankül 17-19 operasyonu kapsamında elde edilen istihbari bilgiler neticesinde, 25 Haziran 2017 günü saat 05.00 sıralarında bir grup bölücü terör örgütü mensubu ile temas sağlandı. Çıkan çatışmada 2 erkek, 2 kadın olmak üzere toplam 4 terörist öldürüldü. Teröristlerin silah ve teçhizatları da ele geçirildi.

Bölgede yapılan arazi tarama faaliyetinde 4 adet Kaleşnikof P.T, 11 adet Kaleşnikof şarjörü, 4 adet el bombası, 1 adet el dürbünü ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

Erzincan Valiliği tarafından yapılan açıklamada; "İlimizde terör unsurlarının bulunmasına yönelik çalışmalar azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir" denildi.

EYLEM AMACIYLA VAN’A GELEN TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Van’ın İpekyolu ilçesinde, eylem amacıyla şehre geldiği tespit edilen terörist ölü ele geçirildi.

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmaların devam ettiği belirtilerek, "İpekyolu ilçesi Selimbey Mahallesi 579 Sokakta bir adreste kırsal örgüt mensubu olduğu ve ilimize eylem amacıyla geldiği tespit edilmiş, belirtilen adrese yapılan operasyon esnasında şahsın el bombası ve silahla karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada terörist ölü olarak ele geçirilmiştir" denildi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.