alexa verify
Asayiş / 11.03.2017 12:16

Adana polisinden dilenci operasyonu, 49 gözaltı

Adana'da trafik ışıklarında dilenen ve onları dilendiren çoğu Suriyeli şahıslar saniye saniye görüntülendi. Gözaltına alınan 9 şahsa dilendirme, 40 şahsa da dilenme fiilinden işlem yapıldı.

ADANA/İHA - Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, çoğu Suriye’de süren savaştan kaçarak Adana’ya gelen ve burada trafik ışıklarında dilenen ve onları dilendiren şahıslara karşı kapsamlı çalışma başlattı.

Bir süre dilenen ve onları dilendiren şahısları MOBESE kamerasından takibe alan polis, dilencilerin minibüs ve taksi ile birileri tarafından sabahın erken saatlerinde kavşaklara getirilip bırakıldığını gece geç saatlerde ise aynı şahıslar tarafından alındıklarını belirledi. Tespitin ardından harekete geçen polis, hem dilendiren hem de dilenen şahısları belirledikten sonra operasyon için düğmeye bastı. Operasyonda 6’sı Suriyeli 3’ü Türk olmak üzere 9 dilendiren, 34’ü Suriyeli, 6’sı Türk olmak üzere 40 dilenci yakaladı. Dilenen ve dilendirenlerin çoğunun çocuk olması dikkat çekti.

Dilenen şahıslara Kabahatlar Kanunu’na göre 220 lira idari para cezası verilirken dilendiren şahıslar hakkında TCK’nın 229. maddesi uyarınca adli işlem başlatıldı.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.