alexa verify
Genel / 05.02.2018 16:04

Atlı Cirit Turnuvasında nefes kesen final

Uşak Belediyesince üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Atlı Cirit Turnuvası, büyük bir heyecana sahne oldu.

Uşak Belediyesi Atlı Spor ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan cirit sahası bu kez heyecanın dorukta olduğu final müsabakasına sahne oldu. Toplamda 24 takımın yer aldığı ve üç ay boyunca kesintisiz her hafta sonu seyircisiyle buluşan 3. Geleneksel Atlı Cirit Turnuvası’nda elemeli müsabakaların ardından bugün sona kalan iki ekip kıyasıya mücadele etti.

Bir Eylül ve Karaoğlan Atlı Cirit Spor Kulüplerinin karşılaştığı final müsabakasına Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Ünal ile Serdar Zengin, AK Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Çakın, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ÖDÜLLER VERİLDİ

Heyecanlı geçen müsabakanın final maçını Bir Eylül Atlı Cirit Spor Kulübü rakibi Karaoğlan Atlı Cirit Spor Kulübünü +6 / +4,5 mağlup ederek kazandı. Şampiyonluk kupasını Belediye Başkanı Nurullah Cahan’dan alan takım hedefin Türkiye Kupası olduğunu belirtti.

Final müsabakasının ardından ödül takdimi yapıldı. Bir Eylül Atlı Cirit Spor Kulübüne kupasını Başkan Nurullah Cahan, ikinci olan Karaoğlan’a ise kupasını Uşak Üniversitesi Rektörü Ekrem Savaş verdi.

Müsabakalarda en centilmen oyuncu Serkan Eser seçildi. Öte yandan Türkiye’nin ilk ve tek kadınlardan oluşan Uşaklı cirit takımına da madalya verildi. Turnuvada Uşak Belediyesi tarafından vatandaşlara tavuklu pilav, ayran ve çay ikramı yapıldı.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.