alexa verify
Genel / 15.05.2018 15:49

Ayran çeşmesinden 30 bin kişiye ikram

Balıkesir'in Bigadiç ilçesinde 4. Et ve Süt Festivali çeşitli etkinliklerle kutlanırken, yaklaşık 30 bin kişiye ücretsiz ayran ve süt ikramı yapıldı.

Bigadiç’te belediyenin düzenlendiği Et Süt ve Süt Festivali yaklaşık 30 bin kişiyi buluşturdu. At yarışları, kuzu ve buzağı güzellik yarışmaları yapılırken, festivale katılanlara da kavurma, süt ve ayran ikramı yapıldı.

Bigadiç Belediyesi, kavurma, bulgur pilavı ve sütlaçtan oluşan yemek ikramı yaptı. Bigadiç Süt Birliği de ayran çeşmesinden 30 bin kişiye ayran ikramı yaparken, Balıkesir Hayvancılık Kooperatifleri Birliği de, açtığı stantta 6 bin bardak ayran dağıttı. Buz gibi ayranı içen vatandaşlar memnuniyetini dile getirirken, belediyenin kış aylarında da süt ikramı yaptığı kaydedildi. 

Festivalde ikramların bol olduğunu belirten Esenli Mahallesi Muhtarı Gürkan Değirmenci, festival boyunca her şeyin bedava olduğunu söyledi. Stantta görev yapan Merve Çakır ise, "Bigadiç Belediyesinin düzenlemiş olduğu 4.Et ve Süt Festivaline katılmış bulunmaktayız. Bizde Hayvancılık Kooperatifleri Birliği olarak tanıtım amaçlı ayran dağıttık. Toplam 6 bin bardak bir tonu geçik ayran dağıttık” dedi. 

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.