alexa verify
Genel / 28.06.2019 17:40

"Biz Filistin'de bu tuzağa düştük, Türkiye'ye sahip çıkın, hepiniz kardeşsiniz"

OGÜN Gazetesi yazarı Orhan Osmanoğlu, Mescid-i Aksa'da Filistinli Musa Hijazi ile söyleşi yaptı.

Hijazi "Biz Filistin'de bu tuzağa düştük, siz düşmeyin. Hepiniz kardeşsiniz. Türkiye'ye sahip çıkın" dedi.

Yazarımız Orhan Osmanoğlu'nın Mescid-i Aksa'dan çok önemli birlik beraberlik mesajları var.

OGÜN Gazetesi yazarı Orhan Osmanoğlu, Mescid-i Aksa'da Filistinli Musa Hijazi ile buluştu. 

Hijazi ülkemiz ile ilgili yorumlarını, Fislistin'de yaşadıklarını ve ülkemizdeki tüm partilerin birlik olmaları gerektiğini çok güzel bir şekilde açıkladı.

Musa Hijazi'nin o konuşması:
"Biz kendimizi Türkiye'nin bir parçası sayıyoruz. Mescid-i Aksa yanlız Filistinlilerin, Arapların değil bütün Müslümanların, Ümmetin mescididir. Biz Türkiye'ye hassasiyet ile bakıyoruz. Türkiye bizim için Ümmetin baş tacıdır. Çünkü hep Müslümanlara, mazlumlara sahip çıktınız. Tarih boyunca böyleydiniz şimdi de böylesiniz, gelecekte de İnşallah bütün Dünya mazlumlarına sahip çıkmanızı bekliyoruz. Buradan bir mesajımız var. Son günlerde biraz karışık durum yaşadı Türkiye.

Unutmayınız ki hepinizin bir olmanızı istiyoruz. CHP, Ak Parti, Saadet kim olursa olsun. Hepiniz kardeşsiniz. Beraber olmanız lazım çünkü inanınız ki Türkiye'nin düşmanı ne CHP'yi seviyor ne Ak Parti'yi seviyor ne Saadet Partisi'ni. Türkiye'yi zayıf görmek istiyorlar. Onlara fırsat vermeyin! Birbirinize kafir demeyin hain demeyin. Biz Filistin'de bu tuzağa düştük, Arapları da düşürdüler. Bir tek siz kaldınız. Siz hep güçlü kaldınız. Bütün düşmanların saldırılarına rağmen dik durdunuz. Beraber olun. Türkiye hepinizin, hepimizin, bütün Ümmetindir.

Bu sebeple sosyal medyada yayınlanan kışkırtıcı söylentilerden uzak kalın. Kafa sahibi olmayan kişiler, dışardan ajanlar kendilerini partili olarak tanıtan bazıları sizi birbirinize düşürmeye çalışıyor. Uyanık olun. Hepiniz kardeşsiniz. Türkiye'ye sahip çıkın. Allah için. Mescid'den sesleniyoruz. Onlara fırsat vermeyin. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.. Bizim askerlerimiz güneyde sınırlarda, Türk askerleri aralarında Ak Parti'li var, CHP'li var, MHP'li var. Hepiniz kardeşsiniz. Hepinizi vurmak istiyorlar. Türkiye'ye sahip çıkın. Biz ne zaman isterseniz sizin için askeriz."

Türkiye'nin üzerinde çok büyük oyunlar var! 

Musa Hijazi'nin konuşmalarına katıldığını belirten Osmanoğlu, "Gerçekten ülkemizin ihtiyacı olan sözleri söylediniz. Hepimizin bir olması gerekiyor. Türkiye'ye heryerden cephe açılmış. Biz bunu hissetmiyoruz. Biz birbirimize düşmüşüz 'O kafir, o dinsiz'. Seçimi arkamızda bıraktık, artık birlik olmamız gerekiyor. Mescid-i Aksa'dan Musa abi çok güzel mesajlar verdi. Lütfen siyasilerimiz bu mesajları dinlesin." dedi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.