alexa verify
Kültür-Sanat / 15.03.2019 13:12

Çocukların ARTANKARA sevinci

ARTANKARA'nın kapılarını açmasıyla beraber küçük misafirler de fuara akın etmeye başladı.

Türkiye’nin ve dünyanın birçok ülkesinin önemli galerilerini, sanatçılarını, sanatseverlerini, kurum ve kuruluşlarını Ankara’da bir araya getiren ARTANKARA Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı, 14 Mart’ta sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

ARTANKARA'nın açılmasıyla beraber birçok okul öğrencilerini ARTANKARA'ya getirerek sanatla buluşmaları sağlıyor.

14 ülkeye ait farklı galerilerin, 41 ülkenin 750’den fazla sanatçısının 3.500 ‘ü aşan eserle katıldığı ART ANKARA, bu yıl da dört gün boyunca Ankara’lıların buluşma noktası olacak gibi görünüyor.

2019 ART ANKARA Çağdaş Sanat Fuarı’nın  ana teması "KADIN"... Fuarda, kadınla ilgili çeşitli projelerin hayata geçirildiği standlar yeralıyor. 

Fuarın açılış töreninde ressam Lütfi Günay’a “Sanatçı Onur Ödülü”, Gebze Sanayi Bölgesi’ne “Sanata Katkı Onur Ödülü”, Erimtan Müzesi’ne ise “Sanatçı Kurum Onur Ödülü” takdim edildi.

10 yıldır sanata katkı sunan Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi 33 sanatçının 100 eseri ile fuarın ikinci katında özel bir seçkiyi sanatseverlerle buluşturdu. Bunun yanı sıra ARTANKARA Fuarına parelel olarak, Port Art Gallery’de “Port Art-5 Seçki” isimli bir sergi yapılacak. 1500’den fazla eserden oluşan müze koleksiyonun 750’sinin sergileneceği ilk seçki ve yerli-yabancı 121 sanatçıdan oluşan “Seçki Ankara” isimli sergi de 15 Mart günü sanatseverlerle buluşacak.

Sanatseverler, Art Boya tarafından düzenlenen “Sevgi” konulu Hahnemühle Fotoğraf Sergisi 2019’u da fuarda izleme imkanı bulacaklar. Fuar süresince Art Boya standında suluboya, akrilik ve linol baskı üzerine workshoplar düzenlenecek.

Fuar, 17 Mart 2019 tarihine kadar 10.00-20.00 saatleri arasında ATO Congresium’da ziyarete açık olacaktır.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.