alexa verify
Genel / 29.10.2017 12:31

Çoğu için ilkti

Muş’un Malazgirt Alpaslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, ‘Malazgirt Sinema Günleri’ etkinliği adı altında tüm öğrencilerine sinema keyfi yaşattı.

MUŞ/İHA- İlçedeki köylerden gelip pansiyonda kalan kız öğrencilerin hafta sonlarını değerlendirmeleri amacıyla Alpaslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi okul idarecileri tarafından ‘Malazgirt Sinema Günleri’ etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında okul müdürü, öğretmen ve velilerin gözetiminde kontrollü bir şekilde Malazgirt Kültür Merkezi Konferans salonunda oluşturulan sinemaya getirilen kız öğrenciler keyifli anlar yaşadılar. Yatılı kalan kız öğrencilerle birlikte sinema salonunda film izleyen okul müdürü Ali Özcan, bu tür sosyal faaliyetlerin yatılı kalan kız öğrencilerimiz için çok önemli bir etkinlik olduğunu söyledi. Yatılı kalan öğrencilerimizin sosyal faaliyetler yapması ve güzel bir gün geçirmeleri için bu tür etkinlikleri yaptıklarını ifade eden Özcan, "Okulumuzda yatılı kalan kız öğrencilerimizin birçoğu köylerden gelmekte. Kızlarımız sinemayı tanısın ve sinema kültürü yaşasın istedik. İlçe Kaymakamız Soner Kırlı, bizlere her konuda destek veriyor. Yeni açılan bir okul olmamıza rağmen, bu yıl okulumuza kayıt yapan öğrencilerin yoğunluğu bizleri hayli mutlu etti. Pansiyonlarda kalan kız çocuklarımızın sosyal faaliyetlere yönlendirmeye çalışıyoruz. Sinema etkinliklerinde eğitici sinema filmlerini izlettiriyoruz. Tüm çabamız okulumuzda okuyan çocuklarımızın mutluluğudur. Emin olun çocuklar mutlu oldukça başarıda gelecektir" ifadelerini kullandı.

İlk defa sinema filmi izlediğini söyleyen kız öğrenciler ise, "Güzel bir etkinlik oldu. Birçoğumuz ilk defa sinema gördü. Bizleri sinema ile buluşturan ilçe kaymakamımıza, okul müdürümüze ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir etkinlik oldu. Gerçekten çok sevindik ve çok mutlu olduk. Birçoğumuz ilk defa sinema filmi izleyeceğiz." diye konuştu.

Okul idarecileri ve öğretmenler, sinema keyfi yaşayan tüm öğrencilere ayrıca patlamış mısır dağıttılar.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.