alexa verify
Siyaset / 25.03.2017 19:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Elimde belgeler var"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Tek parti döneminde ülkemizin pek çok yerinde camiler ya amaçları dışında kullanıldı ya yıkıldı ya da satıldı. Elimde belgeler var. Ahır olarak kullanılan camiler var" dedi.

ANTALYA/İHA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya’da katıldığı Memur-Sen’in 5. Büyük Türkiye Buluşmasında konuştu. Erdoğan, “Ülkemizi eski kaos günlerine döndürmek isteyenler 16 Nisan’da büyük hayal kırıklığına uğrayacaklar” dedi. Erdoğan’ın hedefinde ana muhalefet partisi vardı:

"Tek parti döneminde ülkemizin pek çok yerinde camiler ya amaçları dışında kullanıldı, ya yıkıldı ya da satıldı. Elimde belgeler var. Ahır olarak kullanılan camiler var. Mukaddes kitabımızın öğrenilmesi, öğretilmesi yasaklandı. Bin yıldır Kur’an-ı azimüşşanla yaşayan bu milletin evlatları Kur’anı depolarda, mahzenlerde okudu. Ezan-ı Muhammed’in sesi ya duyulmadı ya da Türkçe okudu."

TERÖR OPERASYONLARI
Terör örgütlerine büyük darbeler vurulduğunu belirten Cumhurbaşkanı, huzur sağlanana kadar operasyonların devam edeceğini söyledi. Erdoğan, "Şu anda insansız hava aracı yapıyoruz. Adamlar çılgına dönüyor. 14 yıldır paramızla Avrupa’dan insansız hava aracı alamadık. Şimdi hamdolsun kendi insansız hava aracımızı yapar hale geldik. Yeterli değil, daha yol uzun. Daha ileri gideceğiz. Bugün Türkiye kendi menfaatleri için birilerinden icazet almaya gerek duymuyor. Türkiye terörle mücadelesini içeride ve dışarıda sürdürüyor. Bu teröristlere evelallah askerimiz, polisimiz kan kusturuyor. İnlerine girdik. Bizim milletimize sözümüz vardı, refah, mutluluk, huzur gelene kadar devam edecek" şeklinde konuştu.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.