alexa verify
Dünya / 08.04.2019 21:57

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya'dan ayrıldı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'daki temaslarının ardından özel uçak "TUR" ile saat 20.50'de başkent Moskova'dan hareket etti.

Moskova / OGÜNhaber - Başkan Erdoğan, Moskova Vnukovo Havalimanı'ndan Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksandr Gruşko, Devlet Protokol Müdürü Igor Bogdashev, Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile diğer ilgililer tarafından uğurlandı.

Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, MİT Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Moskova'dan ayrıldı.

Rusya ile ticaret hedefimiz 100 milyar dolar

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Rusya Devlet Başkanı Vlademir Putin ile ortak basın toplantısı düzenledi. Yapılan toplantıda Rusya-Türkiye ticaret ilişkileri ele alınırken, 26 milyar dolar olan ticaret hacminin 100 milyar dolara çıkma vurgusu yapıldı.

900 Milyon Euroluk anlaşma

Bugün yapılan toplantılarda toplam 3 anlaşma imzalandı. 

Bir tanesi yatırım fonu için 900 milyon euroluk bir anlaşma oldu.Putin: Rusya ve Türkiye vize rejiminin kolaylaştırılması için çalışmalar yürütecekler, profesyonel sürücüler için vizelerin kaldırılması konusu çözülecek.

Putin, Erdoğan ile Rusya ve Türkiye’nin S-400 Triumf sevkiyatına ilişkin kontrat dahil olmak üzere askeri teknik işbirliğini görüştüğünü bildirdi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.